Mavi Tik (Onaylı Hesap) Nasıl Alınır?

Instagram kullanıcılarının aklında en fazla yer eden sorulardan birisi de mavi tik nasıl alınır sorusu oluyor. Bu konuyu sizlere adım adım anlatırken bir yandan Instagram hesabınıza da giriş yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Not: Instagram profilinize “Mavi Tik” alabilmek için hesabınızı ilk önce “İşletme Hesabı” olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Hesabınıza Giriş Yapın

İlk etapta Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra diğer adımlara geçiş yapabilirsiniz.

Ayarlar Bölümü

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan çizgi şeklindeki ikona tıklayarak açılan pencerenin en alt kısmındaki “Ayarlar” sekmesine tıklayın ve bu sekmeye giriş yapın.

Doğrulama

“Ayarlar” sekmesinde yer alan “Hesap” kategorisindeki “Doğrulama Talebi” butonuna tıklayın.

İlgili sekmeye tıkladığınız zaman karşınıza bir form gelecek. Onaylı hesap başvurusu yapabilmek için doldurmanız gereken bu formdaki bilgileri doğru şekilde vermeniz gerekiyor.

Bu bilgiler arasında yer alanlar aşağıdaki gibidir;

Kullanıcı Adı

Adı Soyadı

Bilinen Ad

Kategori

Kimlik Görseli

Not: Şahıs olarak başvuru yapmak istiyorsanız pasaport, nüfus cüzdanı ve ehliyet gibi evraklara ihtiyacınız olacaktır. Kurumsal başvurular için ise vergi levhası, yakın tarihli faturalar ve sözleşmeler gibi evraklara ihtiyaç duyacaksınız. Kimlik veya evrak göndereceğiniz zaman ad – soyad, fotoğraf, doğum ve markanızın kuruluş tarihi gibi kısımların net bir şekilde görünüyor olmasına da dikkat etmelisiniz.

Instagram’dan Önemli Uyarı!

Instagram ''Mavi Tik'' başvurusunu isteyen herkes yapabilmektedir. Fakat bu durum başvurulardan herkesin olumlu sonuç alabileceği anlamına gelmemektedir. Instagram konu ile ilgili şu uyarıda bulunuyor, “Doğrulanmış rozeti önemli tanınmış bir kişinin, global bir markanın, ünlünün veya varlığın gerçek hesabı olduğunu belirtmek için Instagram hesabının yanında beliren bir rozettir. Fakat doğrulama talebi göndermeniz hesabınızın kesin olarak doğrulanacağını garanti etmemektedir.

Mavi Tik Almayı Kolaylaştıran Yöntemler

Instagram, “Mavi Tik” konusunda garanti vermiyor. Bütün adımları doğru yapsanız bile hesabınız onay almayabilir. Ancak “Mavi Tik” almayı kolaylaştırabilecek bazı özel yöntemler de mevcuttur. 

  • Instagram hesabınızı mutlaka Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal ağlar ile bağlayın
  • Instagram profilinizde düzenli ve özgün içerikler paylaşın
  • Spam olarak görülebilecek davranışlardan uzak durun. 
  • Sahte takipçiler satın almayın
  • Sahte etkileşim satın almanın da sahte takipçi satın almak kadar tehlikeli olduğunu unutmayın
  • Takipçilerinizin etkileşim oranlarının artmasını sağlayabilecek yöntemler geliştirin.
Diğer Makalelerimizi İncelediniz Mi?
Yorum Yap
Bu konu hakkında sen ne düşüyorsun ?