Daha Önce Ads Reklam Vermeyenler İçin Google' dan 16.500 TL' ye Kadar Reklam Fırsatı Daha fazla bilgi al

Instagram Hesap Oluştur

Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından ilk olarak iPhone için 2010 yılında oluşturulan Instagram, bugün dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Kişilerin fotoğraflarını ve videolarını kalıcı gönderiler ve 24 saatlik storyler şeklinde paylaşabildiği Instagram, son dönemde günde 80 milyon fotoğrafın paylaşıldığı ve 3 milyarı aşkın beğeninin yapıldığı bir platform halini almıştır.

İçerik Tablosu

Instagram Hesap Oluştur

Çektiğiniz basit bir fotoğrafın dahi Instagram’ın kendi içerisindeki efektlerine maruz bırakarak daha göze hitap eden bir hale getirebileceğiniz Instagram’ın, bu tarz efektlerin yanı sıra özellikle story kısmındaki müzik ve gif gibi özellikleriyle kullanıcılarına pek çok yararlı seçenek sunduğunu da unutmamak gerek.

Peki Instagram ücretsiz midir? Tamamen ücretsiz olan Instagram’ı bu anlamda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bilgisayar tarayıcısından da açabileceğiniz Instagram’ı kullanmanın en efektif ve doğru yolunun mobil kullanım olduğunu da unutmayın. Tüm bunların yanında Instagram’da arkadaşlarınız ve sevdiklerinizin paylaşımlarını takip edebileceğiniz gibi, sevdiğiniz markaları ve çeşitli butikleri de takip ederek en yeni ürünlerden ilk haberdar olanlardan olabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Çağın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram artık neredeyse herkesin kullandığı bir araç haline geldi. Eğer sizler de Instagram hesabı sahibi olmak istiyor ve bunu nasıl açacağınız merak ediyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz. Gelin, Instagram hesabının nasıl oluşturulacağına dair adımlara birlikte göz atalım.

Instagram’ı doğru ve rahat şekilde kullanabilmek için telefona ihtiyacınız olduğu kesin ancak Instagram hesabı açabilmek için sadece telefona ihtiyacınız yok. Bu nedenle, Instagram hesabını açma adımlarını iki parçaya bölerek, bilgisayarda ve telefonda nasıl yapılması gerektiğine yönelik olarak inceleyeceğiz.

Bilgisayarda Instagram Hesabı Açma

Instagram hesabınızı bilgisayar üzerinden açacaksanız, öncelikle Instagram’ın internet adresine girmeniz gerekiyor. Bu siteye giriş yaptığınızda ise aşağıda sıralayacağımız adımları teker teker uygulamanız halinde hesabınızı açmış olacaksınız.

  • Siteye giriş yaptığınızda karşınıza ilk olarak ‘giriş’ ekranı gelecektir. Orada göreceğiniz ‘kaydol’ butonuna tıklayın.
  • Üst kısma cep telefonunuzu ya da erişim sağlayabildiğiniz bir mail adresinizi yazın.
  • İkinci kısma adınızı ve soyadınızı girip istenen diğer bilgileri doğru şekilde doldurun.
  • Üçüncü adımda sizden istenecek Instagram kullanıcı adının sizden başka kimse tarafından kullanılmıyor olması gerektiğini ve insanların sizi bu kullanıcı adıyla bulacağını unutmadan kullanıcı adınızı oluşturun.
  • Son olarak da şifre belirleyerek adımları tamamlayıp Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bundan sonrası için artık geriye profilinizi donatmak kalıyor.

Telefonda Instagram Hesabı Açma

Telefondan kaydolmak elbette ki bilgisayara oranla çok daha kolaydır. Instagram uygulamasını indirdikten ve üstüne dokunarak açtıktan sonra kaydolma işlemini aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

  • Karşınıza ilk çıkacak olan ‘giriş’ ekranında, ‘hesabın yok mu?’ sorusuna dokunarak kayıt ekranına gidin.
  • Kaydol butonuna tıklayıp kayıt ekranına gittikten sonra ‘telefon numarası veya e-posta ile kaydol’ seçeneklerinden size en uygun olanını seçin. (Telefon numarası ile kaydolursanız telefonunuza gelecek SMS onay kodunu almanız gerekecektir.)
  • Sonraki aşamada ad, soyad, kullanıcı adı ve şifre gibi kısımlarda istenilenleri yerine getirerek hesabınızı açabilir ve kullanıma başlayabilirsiniz.
  •  Eğer Facebook hesabınız varsa, çok daha kolay bir biçimde bilgilerinizin otomatik olarak çekilebileceğini unutmayın. Facebook ile Instagram hesaplarınızı bağlayarak Facebook’taki arkadaşlarınızı da Instagram’da çok daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.
Diğer Makalelerimizi İncelediniz Mi?
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?