Daha Önce Ads Reklam Vermeyenler İçin Google' dan 16.500 TL' ye Kadar Reklam Fırsatı Daha fazla bilgi al
Google ADS’den 16.500 TL Promosyon Kodu
Google ADS ile Reklamlarınıza Güç Katın! 16.500 TL Promosyon Kodu ile Başarıya Ulaşın!
Google ADS’den 16.500 TL Promosyon Kodu

Google ADS promosyon kodu; parasal bir kupon ya da kredi olarak karşınıza çıkar. Bu kredi daha önceden belirlenerek bütün şartları karşılayıp reklam veren kullanıcıların hesabına otomatik olarak eklenir. Google ADS hesabını yeni açan kişilerin teşvik edilmesini sağlamak için bazı zamanlarda bahsi geçen kişilerin hesabına Google ADS Promosyon kodu tanımlandığı bilinir. Ayrıca reklam veren firmalara dair tanımlana söz konusu olan bu kodların bir takım kriterlere uyum sağlıyor olması gerekir.

Google ADS Promosyon Kodu Nedir?

Google ADS promosyon kodu, para olarak kullanılabilen bir kredi olarak kullanılır. Marka bilinirliğini arttıran reklam kampanyalarınız için potansiyel müşterilere ulaşmanıza yardımcı olan bu kod hakkında bilinmesi gereken detaylar şu şekilde sıralanabilir:

 • Google ADS promosyon kodlarının kullanım süresi belli olduğundan, Google ADS hesabında oluşturulan promosyon kodları oluşturulduktan sonra geçen 14 gün içerisinde kullanmanız gerekir,
 • Bazı durumlarda promosyon kodlarının kullanım süresinin azaldığı ya da arttığı görülebilir,
 • Eğer promosyon kodunun süresi dolduysa, Google tarafından süresi dolan ve bu kodun kullanılmaya devam edebilmesi için izin verilmez,
 • Promosyon kodunun şartları, Google ADS hesaplarına göre farklılık gösterebilir,
 • Bazı Google ADS promosyon kodlarının sorunsuz bir şekilde tanımlanabilmesi için kullanıcı hesaplarının Google tarafından belirlenen bazı kriterleri mutlaka karşılaması gerekir.

16.500 TL Promosyon Kodu Nasıl Alınır?

Google ADS promosyon kodunu alabilmek için daha önceden açılmış olan bir Google ADS hesabının olması gerekir. Eğer Google ADS hesabı yoksa hemen bir oturum açılmalı ya da hesap aktif hale getirilmelidir. Google ADS kodunun alınma sürecinde izlenmesi gereken yol şu şekilde sıralanabilir:

 • Google ADS hesabında oturum açılmasından ‘’ayarlar ve araçlar’’ sekmesine tıklamanız gerekir,
 • Karşısına gelen seçenekler arasında ‘’faturalandırma ve ödemeler’’ kısmına girmelisiniz,
 • Açılan bu sayfanın sol kısmında bulunan menü içerisinde ‘’ayarlar’’ sekmesine girmeniz gerekir,
 • Karşınızda bulunan sayfanın en alt bölümünde yer alan ‘’promosyon kodlarını yönet’’ butonunu tıklamalısınız,
 • Elinizde bulunan promosyon kodunu bu sayfaya girdikten hemen sonra ‘’kaydet’’ butonuna basmalısınız,
 • İşlemlerin tamamlanmasının sonrasında Google ADS promosyon kodu kullanıma hazır hale gelir.

Google ADS Promosyon Kodunu Kullanmanın Avantajları

Google ADS promosyon kodu kullanmanın birçok farklı avantajı vardır. Bu ayrıcalık sunan avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kolay şekilde güncelleme: Daha önceden belirlenen özel günler listesinden rahatlıkla seçim yapılabilir. Farklı zaman diliminde yapılan özel teklifler ve indirimler için reklamları güncel tutmak istediğinizde ise yeni reklamlar oluşturmanıza gerek yoktur,
 • Esnek planlama imkanı: Promosyon öğelerini özel günlerde gösterebilir ya da bu öğeleri hangi tarihlerde ya da haftanın hangi günlerinde, günün hangi saatinde gösterebileceğinizi belirleyebilirsiniz,
 • Öğeleri veri kaybı olmadan düzenleme: Promosyon öğesini performans istatiklerini sıfırlamaya gerek duyulmadan düzenleyebilirsiniz.

Promosyon Kodunu Hesabınıza Nasıl Tanımlarsınız?

Google ADS promosyon kodu şu şekilde alınabilir:

 • Google web sitesinde açılan sayfaya istenilen isim, soyisim, telefon numarası, e-posta adresi, işletmenin adı ve web sitesinin adını yazın,
 • E-posta adresinin Gmail uzantılı olması çok önemlidir,
 • E-posta adresi üzerinde daha önceden ayarlanan ADS reklam kuponu kullanılmamış ya da ADS reklam kuponu kullanılmamış ya da ADS reklamı hiçbir şekilde yapılmamış olmalıdır,
 • Bilgiler girildikten sonra ‘’gönder’’ butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz,
 • Sonrasında Google ADS kupon tanımlana talebini oluşturmuş olursunuz,
 • Tarafınıza gönderilen kupon e-posta adresi üzerinden kontrol edilebilir.

Aynı zamanda Google ADS promosyon kodunu tanımlamak ve sorgulamak için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Google ADS hesabına giriş yapmanız gerekir,
 • Açılan seçenekler sonrasında ‘’faturalandırma ve ödemeler’’, ‘’faturalandırma ayarları’’ ya da ‘’faturalandırma belgeleri’’ butonunu tıklayın,
 • Sayfanın sol kısmında bulunan menü bölümünden ‘’promosyon kodları’’ seçeneğine girin,
 • ‘’etkin tanıtımlar’’ kartı bölümünde ise mevcut kodlar kısmında durumunuzu sorgulayabilirsiniz,
 • ‘’Tamamlanan tanıtımlar’’ kartında ise tamamlanan ya da süresi dolmuş olan Google ADS promosyon kodlarını dilediğiniz şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Google ADS Kampanyalarınızı 16.500 TL Promosyon Kodu ile Optimize Edin

Google ADS kampanyalarının kullanıcılar için sunduğu avantajlar saymakla bitmez. Bu imkânın en büyük faydalarını profesyonel olarak yönetim gerçekleştirdikten sonra net şekilde gözlemleyebilirsiniz. Birkaç faydasından bahsetmek gerektiğinde; sunulan ürün ve hizmetlere ilgi duyan kullanıcıların karşısında ürünlerin reklamlarını hedefleme ve gözlem şeklinde gösterebilir, web sitenize çektiğiniz kullanıcıların verilerine bağlı olarak daha sonrasında oluşturabileceğiniz reklam kurgularında bu verilerden faydalanabilir, marka ve ciro bilinirliğine direkt olarak katkı sağlayabilirsiniz.

Google ADS kampanyaların bir diğer avantajı ise reklamların sonuçlarını ölçebilme imkanı tanımasıdır. Kampanyaların ne kadar gösterim, tıklanma ya da dönüşüm aldığını izleyebilir ve buna bağlı olarak reklam stratejinizi optimize edebilirsiniz. Ayrıca belli başlı bir bütçe belirleyerek reklam harcamalarını kontrol altına alabilirsiniz. Google ADS bir takım reklam formatları sunar. Bu durum size metin tabanlı reklamlar, video ve uygulama tanıtımları, görüntülü reklamlar gibi farklı seçenekler sunar. Bu sayede hedef kitlesinin tercihlerine ve pazarlama hedeflerine uygun olan reklamları oluşturmak mümkün hale gelir.

Google ADS kampanyalarını oluşturmadan önce yapılması gereken ilk işlem takip kodunun doğru ve ilgili sayfalarda kurulu olduğundan emin olmaktır. Söz konusu ola bu takip kodlarının, gerçekleştirilen reklamlar sayesinde sitenizde bulunan verileri toplayarak ve sonraki reklam kurgularında elinizi güçlendirmesi mümkün olur. Sonraki aşamada ise yapılması gereken işlem reklamı gerçekleştirilen ürün ve hizmetlerde kimleri hedeflediğinizin analizini yapmaktır. Bu işlem sizin marka cirolarına ve marka bilinirliğine direkt olarak etki edecektir.

Buna bağlı olarak Google ADS tarafından bir kampanya oluşturduğunuzu, hedef kitlenizi, anahtar kelimeler, teklif stratejisini, reklam gruplarını, açıklamaları ve başlıkları en doğru şekilde kurguladığınızı var saydığımızda; bu noktada yapılması gereken ilk işlem kampanyanın öğrenim süresini takip etmek olacaktır. Öğrenim süresi; oluşturulan kampanyanın Google algoritması tarafından öğrenilmesi, kitlenin ürün ve hizmetlerini tanıması olarak açıklanabilir. Bu durum genel olarak 5 ile 7 gün arasında sürer. Öğrenim işlemini tamamladıktan sonra düşük bir oranda olsa bile tekrar öğrenim süresine girebilmektedir.

Promosyon Kodlarının Geçerlilik Süresi ve Koşulları

Promosyon kodları, bir çeşit kupon olarak bilinir. Reklam gruplarının hesabına eklenen bir çeşit kredi olan bu promosyon kodunu istemenin belli bir yolu yoktur. Sadece Google ve iş ortakları bir takım tekliflerin bir parçası olarak zaman zaman promosyon kodları verilebilir.

Çoğu teklif hesabının kredilendirilmesi için belli kriterlerin karşılanması şarttır. Genel olarak bu promosyon kodları yeni hesap sahibi olan reklam verenlere verilir. Sunulan bu teklifle alakalı detaylardan haberdar olabilmek için promosyon kodunda yer alan şartların incelenmesi gerekir. Örnek vermek gerekirse; ‘’25 TL harcayın ve hemen 50 TL kazanın’’ gibi bir takım tanıtım amaçlı bir teklifiniz var diyelim. 50 TL’lik bir krediyi alabilmek için promosyon kodunu hesabı oluşturduktan sonraki 14 gün içerisinde promosyonlar sayfasına girmeniz ve bu adım sonrasında hesapta bulunan en az 25 TL değerinde tıklama almanız şarttır. 25 TL harcanmasının sonrasında, 50 TL tutarındaki bu kredi 35 günlük süre içerisinde hesaba yüklenir.

Bu noktada sadece kod girildikten sonraki harcanan tutar dikkate alınmalıdır. 25 TL’lik tutar olan kod girilmeden önce harcama yapılırsa, bu harcama için herhangi bir teklif geçerli olmaz. Ayrıca bahsi geçen bu krediden yararlanabilmek için hesapta bulunan fatura ayrıntılarının de girilmiş olması şarttır. Promosyon kredisinin sadece reklam faaliyetleri için geçerli olduğunun da unutulmaması gerekir. Kredinin tamamını harcama yapmadan önce hesabı iptal ettiğinizde kalan bu tutar hiçbir şekilde ödenmez.

Fatura transferi (hesap sahibinin değişmesi gibi) durumunda etkin promosyon kredilerinin aktarılması mümkün değildir. Transfer tamamlandıktan sonra promosyon kredilerinin geçerliliği sona erer ve bu krediler sonrasında kullanılamaz. Bu süre zarfında promosyon kredilerini kullanmaya devam edebilirsiniz. ‘’Faturalandırma aktarımları’’ sayfasında yer alan geçmiş faturalandırma ayarlarını seçerek sonrasında promosyonlar sayfasına giderek geçmiş faturalandırma ayarları ile alakalı promosyonları detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Google’da görünür olmak ve marka bilinirliği sağlayarak potansiyel müşterilerinize çok daha kolay şekilde ulaşabilmenizi sağlamak için her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam eden Click To Peak; bu alanda üst düzey kalitede hizmet anlayışının tek adresi olmaya devam eder. Uzun yıllardır sektörde verdiği nitelikli hizmet prensibi ile dikkat çeken firmamız ile marka görünürlüğü sağlayarak Google’da üst sıralara yerleşmenizi sağlayacak akılcı stratejiler en kısa süre içerisinde hayata geçirilir. Sizde Click to Peak’ın alanında tecrübeli ve uzman kadrosu ile iletişime geçebilir ve reklam yönetimi stratejisinde en doğru adımları atarak büyümenin farkını yaşayabilirsiniz.

Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?