Google Ads'i kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için, 5500 TL harcadığınızda size ücretsiz reklam kredisi olarak 5500 TL de biz vereceğiz. Daha fazla bilgi al
Google Ads Danışmanlığı ve Reklam Yönetimi
Google Ads danışmanlığı ve reklam yönetimi stratejilerinde Click to Peak tecrübesi ve uzmanlığı ile bütçenizi en iyi performans ile yönetelim.
Google Ads Danışmanlığı ve Reklam Yönetimi

Google Ads (Adwords) Danışmanlığı ve Reklam Yönetimi

Arama motorlarını etkili bir reklam stratejisi haline dönüştürmek, artık tüm işletmeler için kârlı bir yatırım halini aldı. Fakat uzmanlık gerektiren bu sektörde harcamalarınızı kontrol altında tutabilmeli ve doğru kitleyi hedefleyebilmelisiniz. 

Clicktopeak Google Ads Danışmanlık ve Reklam Yönetimi Hizmetimizle, kampanyalarınızdan en yüksek verimi elde edin. Dijital pazarlama uzmanlarımızın, yeniden hedefleme ile veriye dayalı optimizasyon çalışmalarıyla getirisi yüksek kampanyalara sahip olun. Harcamayı artırmaya değil, işinizi büyütmeye odaklanan güvenilir ortağınız Clicktopeak ile tanışın.

İçerik Tablosu

Google Ads Danışmanlığı

Google Ads Nedir?

Çevrimiçi reklamcılık pazarının %75’ini ve mobil cihazlarda ücretli arama tıklamalarının ise %90’ını tek başına elinde bulunduran Google; bu pazarı reklam vermek için kullanan şirketlere bir fırsat sunuyor.

Google Ads, daha nitelikli trafik, telefon aramaları, çevrimiçi randevu istekleri ve iletişim formu gönderimleri almanızı sağlayabilecek bir reklam yönetim platformudur. Tıklama başına ücret ödemeli dijital reklamcılık olarak da tanımlanabilir.

Google Ads İşletmelere Ne Kazandırır?

Ücretli arama reklamcılığı, anında trafik oluşturmanın harika bir yoludur. Google Ads sayesinde markanızı, ürün veya hizmetlerinizi hiç beklemeden geniş kitlelere tanıtabilirsiniz. Yerel bir işletmeyseniz, bölgenizde en bilinen ve en çok sipariş alan bir firma haline gelebilirsiniz. 

SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmaları ile organik trafik elde etmenin uzun sürebileceği düşünüldüğünde, kısa sürede yatırımlarını getiriye dönüştürmek isteyen işletmeler için Google Ads, verimli bir dijital reklam türüdür. 

“SEM (Arama Motoru Pazarlaması) reklam harcaması, uygun bir anahtar kelime seçim stratejisi, alaka düzeyi stratejisi, eşleme türü stratejisi, coğrafi konum hedefleme ve anahtar kelime hariç tutma (negatif anahtar kelime) stratejisi olmadan kolayca boşa harcanabilir. “

Reklam harcamalarınızı kabul edilebilir düzeyde tutmak ve mevcut bütçeyle daha fazla görüntüleme, tıklama, iletişime geçme veya telefonla aranma gibi kazanımlara sahip olmak, iyi bir reklam optimizasyonu ve kapsamlı bir hedefleme gerektirir.

Google Ads Danışmanlık Hizmetleri Neleri İçeriyor? 

Daha önce Google Ads’de reklam vermediyseniz veya mevcut bir hesabınız varsa; Clicktopeak şu tür çalışmalar yaparak reklamlarınızdan en iyi verimi almanızı sağlar:

 • İyi performans ve yüksek hit (ziyaretçi trafiği) potansiyeline sahip terimleri bulmak için anahtar kelime araştırması yapılır. 
 • Coğrafi hedefleme ile belirli bir coğrafi konum hedeflemesi üzerinde durulur.
 • Google Ads kalite puanına göre en iyi kampanyalar ve reklam grupları oluşturulur.
 • Reklam harcaması israfını önlemek için negatif anahtar kelimeler belirlenir ve kampanyada ayarlanır.
 • Anahtar kelimelerin popülerliğine göre en iyi eşleme türleri ve kelime grupları üzerinde durulur.
 • Harekete geçirici mesajlar da dahil olmak üzere dönüşümü yüksek olan reklam metinleri oluşturulur. Bu noktada çalışma yaptığımız web sitesi sahipleriyle reklam kampanyası detayları ile ilgili görüşmeler yapılır. 
 • Daha iyi kalite puanı elde edebilmek için mevcut reklam grupları daha ayrıntılı gruplara ayrılır. 
 • Reklam metinleri, reklam grubu anahtar kelimeleriyle daha yakından ilgili olacak şekilde düzenlenir. 
 • Performans göstermeyen anahtar kelimeler kaldırılır.
 • Girilen gerçek arama terimlerine ve gerçekleştirilen anahtar kelime araştırmasına dayalı olarak dönüşüm potansiyeli olan yeni kelime öbekleri eklenir.

Yukarıda Clicktopeak uzmanlarının ne tür bir çalışma sistemi uyguladığından bahsettik. Bu tür çalışmalar kampanya özelinde değiştirilebilir ve her bir reklam çalışması için yeni bir strateji uygulanır. 

Google Ads Reklam Yönetiminde Neyi Amaçlıyoruz?

Reklam yönetimi uzmanlarımız, kampanya optimizasyonunda en az bütçeyle en yüksek dönüşüm elde etmeyi amaçlamaktadır. Fakat reklamların uzun vadeli, ekonomik ve yüksek dönüşüm oranına sahip olması için pek çok farklı reklam kampanyası üzerinde çalışılmalıdır. Reklamlar yayınlandığı andan itibaren takip edilir, sonuçlara ve raporlara göre farklı aksiyonlar alınır. 

Her zaman en kârlı reklam yöntemine odaklanılır fakat her bir reklam kampanyası ile deneyim kazanılır. Bu deneyim, ilerleyen süreçte daha etkili reklam kampanyalarını kullanarak ürün satışlarınızı artıracak, markanızı daha bilinir hale getirecek, ulusal veya uluslararası düzeyde sınırsız bir pazar kaynağını beraberinde getirecek. 

Google Ads Reklamları için Nasıl Bir Ücretlendirme Söz Konusu?

Google Ads üzerinden oluşturduğunuz reklam kampanyalarının ücretlendirmesi, birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. İşletmenizin faaliyet gösterdiği sektör, bu sektördeki rekabet (reklamverenlerin teklifleri de dahil), kampanyanın hızlı veya ekonomik bir modele sahip olması, hedef kitle, vb. pek çok kriter Google Ads reklam ücretlerini doğrudan etkilemektedir. 

Geniş bir topluluğu hedefliyor ve rekabeti düşük bir ortamda reklam çıkmak istiyorsanız, tıklama başına 0.15 TL civarı bir ücretlendirme söz konusu olabilirken, bazı spesifik sektörlerde bu rakam 100 katına kadar çıkabiliyor. 

Clicktopeak ekibi ile birlikte yürütülen Google Ads reklam kampanyalarında her zaman en iyi dönüşümün elde edilmesi amaçlanmaktadır. Reklamlar uzun süre aktif kalabilmeli, sektöre uyumlu olabilmeli, rekabet edebilmeli ve en iyi şekilde optimize edilmiş olmalıdır. 

Tüm bu gereklilikleri alanının en iyi profesyonel dijital reklam uzmanlarıyla karşılayan Clicktopeak ile çalışmaya bugün başlayabilirsiniz.

Ne Tür Google Ads Kampanyaları Oluşturulabilir?

Kullanıcılar, genellikle arama motorlarını sosyal medyadan farklı olarak, belirli bir amaçla kullanırlar:

 • Yanıt aramak,
 • Sorunlarına çözüm bulmak,
 • Belirli bir ürün veya hizmet hakkında araştırma yapmak.

Bu mantık, işletmeler için Google Ads için güçlü bir pazarlama kanalı yapıyor. Google Ads’i benzersiz şekilde çekici kılan şey, tüketicilere dört farklı yoldan ulaşabilmesidir. Bunlardan ilki Facebook, Twitter veya Instagram gibi platformlarda elde edilemeyecek reklam birimi: “Arama Reklamları”.

Arama Reklamları

Belirli bir sorgu için aylık ortalama arama hacmine, tıklama başına ödeyeceğiniz tahmini maliyete ve Google'ın hazır hale getirdiği diğer verilere dayalı olarak Google'da nasıl reklam vereceğinizi bilmelisiniz. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi doğrudan belirli bir sorgunun arama sonuçlarında tanıtan arama ağı reklamları yayınlayabilir ve hatta hedeflemenizi belirli bir coğrafi bölgedeki kullanıcılara daraltabilirsiniz. 

Alışveriş reklamları da arama reklamları kategorisine giren etkili bir kampanya türüdür. Arama sonuçlarında küçük bir kutuda “Reklam” kelimesiyle işaretlenmiş metin reklamlar veya ürün fotoğrafları, fiyatlar ve puanlar gibi önemli satın alma bilgilerini gösteren Google Alışveriş reklamları oluşturulabilir. Birçok e-ticaret markası için direk satışa dönüşebilecek reklam olması nedeniyle tercih edilir. 

Google Görüntülü Reklam Ağı

Google Görüntülü Reklam Ağı aracılığıyla potansiyel müşterilerinize ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını yapabilmeniz mümkün. Reklamverenler açısından görüntülü reklam ağının en önemli avantajı ise; kullanıcıların web’de gezinirken, uygulamaları kullanırken veya video izlerken görünen metin, resim ve video banner’ları sayesinde Google’ın arama motoru sonuçlarının dışındaki kişilere ulaşma seçeneği sunmasıdır. Birçok reklamveren görüntülü reklamcılık için Facebook’a yönelirken, Google Ads’de uygun bir seçenektir.

Google Görüntülü Reklam Ağı, dünya genelinde internet kullanıcılarının %90’ına ulaşır. 2 milyondan fazla web sitesinde ve 1 milyona yakın uygulamada reklam gösterimi yapılır. İnternet kullanıcıları, herhangi bir haber sitesini ziyaret ettiğinde, sitenin en üstünde, kenar çubuğunda ve hatta içeriğin kendisinde Google görüntülü reklamları görebilir.

Youtube Reklamları (Video Reklam Ağı)

Google Ads platformu, Google'a ait olan YouTube'da reklam vermenize de olanak tanır. Teknik olarak YouTube, Google Görüntülü Reklam Ağı'nda yer alan bir platformdur. Ancak kendi başına ölçüldüğünde, Google ve Facebook'tan sonra web'de en çok ziyaret edilen üçüncü sitedir. Kullanıcılar günde bir milyar saatten fazla YouTube videosu izliyor. Bu, potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için birçok fırsat sağlar.

Muhtemelen YouTube videolarından önce gösterilen reklamlara aşinasınızdır, ancak banner ve yer paylaşımı seçenekleri de vardır.

Görüldüğü üzere Google çeşitli reklam türleriyle reklamverenlerin alternatiflerini genişletiyor. Ancak metin, resim veya video reklam türleri arasından bir seçim yapmadan önce, reklamlarınızın nerede gösterileceğini ve onları kimlerin göreceğini anlamanız gerekir. Bu noktada uzman bir dijital pazarlama ajansı tecrübesi için Clicktopeak’i tercih edebilirsiniz. 

Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?