Google Ads'i kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için, 5500 TL harcadığınızda size ücretsiz reklam kredisi olarak 5500 TL de biz vereceğiz. Daha fazla bilgi al
E-Ticaret Danışmanlığı, E-Ticaret SEO Danışmanlığı
E - Ticaret Sitenizi Kurarken Karmaşık ve Anlaşılmayan Bilgilerle Yolunuzu Kaybetmeyin, E - Ticaret Danışmanlığı ile Doğru Zaman Diliminde Kaliteli Sonuçlar İçin İletişime Geçin.
E-Ticaret Danışmanlığı, E-Ticaret SEO Danışmanlığı

E-Ticaret Danışmanlığı, E-Ticaret SEO Danışmanlığı

E-ticaretin sürekli olarak gelişmesi ve boyut değiştirmesi, e-ticaret işletmelerinin yönetilmesinin kolay olmadığını ve yeniliklere açık olması gerektiği hipotezini destekliyor. Müşterinin ürün satın almaya niyetlendiği andan, ürünün satın alınıp teslim edilmesine ve hatta satış sonrası destek, ürün iadesi, vb. ticaret sonrası gerçekleştirilecek olan işlemlere kadar ki tüm süreç; e-ticaret stratejisinin bir parçasıdır.

E-ticaret danışmanlığı hizmetlerimizde amacımız işletmelere bu zorlu süreç boyunca yalnızca etkili stratejilerle e-ticaret platformunun işleyebilir hale gelmesini sağlamak değil; tüketicilerin e-ticaret platformunda aradığını en kolay şekilde bulmalarına yardımcı olmak (görünürlüğü artırmak) ve tüm e-ticaret sürecinin sorunsuz şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır.  

İçerik Tablosu

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-Ticaret Danışmanlığı

E-ticaret danışmanları, işletme sahiplerine ticaretin tüm aşamaları için tavsiyelerde bulunur. Verilen projelerin derinlemesine analizlerini yapar, iş uygulama planları oluşturur ve kritik parametreleri olumlu yönde etkileyecek çözümler geliştirir.

Diğer bir deyişle, e-ticaret danışmanları çeşitli gelir ve büyüme fırsatları sağlamaya odaklanır.

ClickToPeak e-ticaret uzmanları, hem iş geliştirme hem de bilgi teknolojilerinin etkin bir şekilde kullanılabilmesi ile ilgili ciddi bilgi ve deneyime sahiptir. Sahip olduğumuz bilgi ve deneyimlerimizi ustaca kullanarak, iş performansından elde edilecek verimin en üst seviyeye çıkarılmasını sağlıyoruz. 

E-Ticaret Danışmanlığı Hizmeti Almanın Başlıca Nedenleri

Çevrimiçi mağazanızı kurduktan sonra hızlı ve etkili bir şekilde büyümek istiyorsanız, e-ticaret danışmanlık hizmetlerine başvurmak bir zorunluluktur. E-ticaret danışmanlığı hizmetlerinin, işinize neler katabileceğine bir göz atalım:

 • Kesin verilere dayalı olarak hangi e-ticaret platformunu seçeceğinizi veya geçiş yapacağınızı belirlemenize yardımcı olur.
 • Müşteri deneyiminin iyileştirilebileceği yolları belirlemek için web sitesi tüm yönleriyle denetlenir.
 • Rakipleriniz arasında nerede olduğunuz analiz edilir ve neyi daha iyi yapabileceğinize dair fikirler toplanır. 
 • En kazançlı fırsatlara odaklanmak için yenilikçi reklam stratejileri belirlenir ve uygulanır. 
 • Marka imajı geliştirme, web sitesi tasarım öğeleri ve ürün görselleri gibi farklı konular hakkında önerilerde bulunulur.  
 • Hedef pazarın durumuna göre maliyetten tasarruf edilebilecek kanallar tespit edilir ve daha etkin stratejilere odaklanılır.  
 • Mantıklı olan ve iyi bir stratejiyle elde edilebilecek somut iş hedefleri oluşturulur.
 • Blog oluşturma, geri bağlantılar ve teknik ayarlamaları içeren uyumlu ve güçlü bir SEO çalışması yürütülür.

Büyük olasılıkla bu tür çalışmalar ve hedefleri gerçekleştirmek için gerekli e-ticaret uzmanlarına sahip değilsiniz. Bu da e-ticaret süresi boyunca zamanınızı ve paranızı boşa harcayabilme ihtimalinizi pekiştiriyor. 

E-ticaretin doğası ve her şeyin ne kadar rekabetçi hale geldiği göz önüne alındığında, akıllıca yatırım yapmak ve başarıya ulaşmak için sadece şanstan çok daha fazlasına güvenmeniz gerekir.

E-Ticaret Stratejisi Belirleme 

Birçok işletme ve mağaza sahibi için en büyük engellerden biri, bir stratejiyi nasıl oluşturacağını ve bunu mantıklı, etkili ve uygun maliyetli bir şekilde nasıl uygulayacağını bilmektir.

Etkili bir e-ticaret stratejisine sahip olmak, e-ticaret danışmanlık hizmetlerinden yararlanmanın, soyut hedefleri listelemek yerine çözümlere götüren ayrıntılı bir büyüme planı oluşturmak için sizinle yakın işbirliği içinde çalışmanın en iyi nedenlerinden biridir.

Ticaret endüstrisinin ön saflarında yer alan, özel ihtiyaçlarınıza dayalı bir plan oluşturabilen ve yol boyunca ortaya çıkan teknik hatalar gibi tüm farklı sorunları hesaba katacak kadar esnek olan bilgili uzmanlarla birlikte çalışmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir mağaza sahibi olarak, e-ticaretin tüm farklı alanlarını anlamanız beklenemez veya bir araya getirebilseniz bile böyle bir plana göre hareket edebilecek bir kurum içi ekibe sahip olmanız beklenemez. Click To Peak, yalnızca tüm işletme büyüklüklerini ve çeşitli farklı sıkıntı noktalarını içeren detay odaklı planlar oluşturabilmekle kalmıyor, aynı zamanda önerilerimizi eyleme geçirilebilir çözümlerle destekleyecek ekibe sahibiz.

E-Ticaret Sürecinde Sürekli Bakım ve Destek

E-ticaret danışmanlığı hizmetinin işletmeler açısından en büyük faydası, işiniz ile ilgili sürekli olarak destek alabilmenizdir. Yalnızca güçlü bir e-ticaret stratejisi oluşturmak için yardım almakla kalmayacak, aynı zamanda planlarınızı alt üst edebilecek öngörülemeyen sorunlar sırasında da yardım alabileceksiniz. Web sitesi sorunlarını çözmekten yeni hedeflere ulaşmak için pazarlama stratejinizin yönünü değiştirmeye kadar, hedeflerinizi gerçekleştirmek için her zaman destek alabileceksiniz.

İşte bu nedenle Click To Peak olarak kapsamlı e-ticaret danışmanlık hizmetlerinden fazlasını sunuyoruz. İşimiz, sürekli devam e-ticaret desteği ve uzman müşteri hizmetleri aracılığıyla işinizi kurmanıza ve vizyonunuzu hayata geçirmenize yardımcı olmaktır. 

İşletmeniz için uzun vadeli büyümeyi ve mevcut ihtiyaçlarınızı tespit etmekle kalmıyor, aynı zamanda yolda karşılaşabileceğiniz sorunları ve acil durumları da hesaba katan net bir yol haritası sunuyoruz. 

 • Müşteriyi elde tutma ve terk edilen alışveriş sepetleriyle ilgili sorunlara dayalı olarak web siteniz için özel geliştirme.
 • Yalnızca Google'da daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olmakla kalmayıp, müşterilerinizin gerçekten okumak isteyeceği ve değer elde edecekleri bir blog oluşturmak.
 • Agresif bir pazarlama stratejisi ile sosyal medya hesaplarınızda müşteri katılımını artırmak.

Bunlar, e-ticaret markanızı büyütme sürecinde karşılaşabileceğiniz engellerden sadece birkaçı. Bu zorlukları aşmanıza ve daha da güçlenmenize yardımcı olabilecek bir destek ekibine ihtiyacınız var. Click To Peak olarak müşteri merkezli ve çözüm odaklı yaklaşımımız ile çalıştığımız e-ticaret markalarının güçlü yönlerini ortaya çıkarmak için sürekli olarak destek sağlıyoruz.

E-Ticaret SEO 

E-Ticaret SEO

Sosyal medya her yerde var. E-posta pazarlaması, yatırım getirisi açısından hakimdir. Ücretli reklamlar, işletmeleri ve ürünleri SERP'lerin en üstüne taşır. 

Bu taktiklerin içerdiği devasa güç göz önüne alındığında, SEO gerçekten e-ticaret perakendecileri için bu kadar önemli mi? Tek kelimeyle, evet. Modern çağda, dijital platformlar olmadan ürün araştırması yapmak çoğu tüketici için neredeyse çağ dışı. 

 • Tüm çevrimiçi deneyimlerin yüzde 93'ü bir arama motoruyla başlar.
 • Çevrimiçi alışveriş yapanların %81'i satın alma yapmadan önce çevrimiçi araştırma yapıyor.
 • Yakın tarihli bir araştırmaya göre, toplam e-ticaret oturumlarının %65'i arama trafiği tarafından gerçekleştiriliyor.
 • Arama motoru kullanıcılarının %70 ila %80'i ücretli reklamları görmezden geliyor.

Tüm bu istatistikler bize;

 • İnternette harcanan neredeyse akıl almaz miktarda para olduğunu, 
 • Ürün veya hizmet satın alımlarının öncelikli olarak arama motorları tarafından yönlendirildiğini,
 • Organik arama sonuçlarının tıklamalarının çoğuna sahip olduğunu gösteriyor. 

E-Ticaret SEO Nedir?

E-ticaret SEO veya e-ticaret arama motoru optimizasyonu, arama motorlarından gelen e-Ticaret web sitesi trafiğinin miktarını ve kalitesini artırma sürecidir.

Burada kaliteden kasıt, web sitenize gelen ziyaretçinin harekete geçme olasılığıdır. Çok fazla trafik alabilirsiniz, ancak bu trafik işlem yapmıyorsa, yüksek kaliteli değildir. Küresel aramaların neredeyse %90'ı Google aramaları olduğundan, e-ticaret SEO çalışmalarında Google algoritmalarını ve SERP (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) parametrelerini temel almaktayız.

Web sitelerinin trafiğinin miktarını ve kalitesini artırmak, Google'ın arama sonuçlarında daha üst sıralarda görünmek anlamına gelir. Ve Google, 200'den fazla faktörü veya sıralama sinyalini kullanarak arama sonuçlarının sırasını belirler.

Bu sıralama sinyallerinin en önemlileri şunlardır:

 • İçerik alaka düzeyi ve kalitesi
 • Sayfa açılma ve yüklenme hızı
 • Web sitesi yaşı ve otoritesi (yetkisi)
 • Yayınlama sıklığı (içerik güncellemesi)
 • Kullanıcı deneyimi metrikleri (hemen çıkma oranı, sayfada geçirilen süre vb.)
 • Mobil uyumluluk
 • Mantıksal web sitesi ve içerik yapısı

O halde SEO, belirli bir web sitesi veya web sayfası için sıralama sinyallerini iyileştirmeye çalışma eylemidir. Özellikle yüksek rekabeti konu olan sektörlerde SEO’nun kaçırılmaması gereken bir dijital pazarlama stratejisi olduğunu söyleyebiliriz.

E-Ticaret SEO Çalışmaları

E-ticaret, iş stratejilerini yeniden tanımlayan küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için bir fırsat haline geldi. Ancak bir e-ticaret sitesine sahip olmak ve Google arama sonuçlarında ilk sayfada çıkmak yeterli değildir. Mümkün olduğunca üst sıralarda yer almak önemlidir.  

SERP'deki tıklamaların yaklaşık %67,60'ı ilk beş sonucu oluştururken, altıncıdan onuncuya kadar olan sonuçlar tıklamaların sadece %3,37'sini oluşturuyor.  

Bu nedenle, iyi bir sıralama elde edebilmek için bazı SEO optimizasyon stratejilerini uygulamaya koymak önemlidir:

İyi bir site inşası oluşturma: Basit bir site ağacı oluşturmak önemlidir, çünkü hem Google'ın sayfaları okumasını ve anlamasını kolaylaştırır, hem de içeriği daha net görmenizi ve tekrarları önlemenizi sağlar. Ayrıca iyi tanımlanmış bir yapıya sahip bir web sitesi daha az kod kaynağı gerektirir ve daha hızlı yüklenir.  

SEO uyumlu URL yapısı: Etkili bir URL kısa olmalı ve büyük harf veya boşluk içermemelidir. URL'deki anahtar kelimeler de noktalama işareti "-" ile ayrılmalıdır.

Platformu güvenli hale getirme: Güvenilirlik açısından çok önemli bir adım, e-ticaretin http protokolünden https protokolüne geçişi ile ilgilidir. Bu, SEO optimizasyonunu doğrudan etkilemeyen bir süreçtir, ancak satın almak isteyen kullanıcı üzerinde güçlü bir etkisi olabilir.  

Yenilenen içeriği ortadan kaldırma: Yenilenen içerik, aynı etki alanında bulunan ve farklı URL’lere sahip olan aynı veya çok benzer içeriklerdir. Bu tür içerikler, arama motorları tarafından cezalandırılır ve bu nedenle, standart etiketlerin kullanımı yoluyla içeriğin nasıl düzgün bir şekilde yönetileceğini bilmek önemlidir. Aslında standartlar, arama motorlarının, görüntülenen çeşitli URL sürümlerinden bağımsız olarak, dizine eklenmesi gereken URL'nin yalnızca bir sürümünün olduğunu anlamalarına yardımcı olur.  

Ürün açıklamalarını geliştirme: E-ticaret sitenizde, ürünlerin açıklamalarına yeterli derecede yer vermemek, hem organik arama trafiği açısından hem de kullanıcıyı satın almaya ikna etme açısından olumsuz etki yaratabilir. 

Bu tür geliştirmeler, e-ticaret platformunu optimize etmeyi ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi kolaylaştırır. Tüm teknik detayları ustaca uygulayabilmek, SERP sıralamalarında başarıyı kaçınılmaz hale getirir. 

Click To Peak bünyesinde faaliyet gösteren e-ticaret danışmanları; çalışma yürüttüğü e-ticaret projelerinde her zaman kullanıcı deneyimini temel alıyor, diğer tüm işlemleri bu perspektiften gerçekleştiriyor. 

Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?