Organik Tıklama Oranı Nasıl Artırılır?

Dünya üzerinde yayında olan web siteleri her geçen gün artış gösteriyor. Büyük umutlarla açılan binlerce internet sitesi kapanırken yerini yenileri alıyor. Hiç kuşkusuz internet sitelerinin büyük bir çoğunluğu gelir elde etmek amacıyla kurulmakta. Markalar kendilerine ait bir internet sitesine sahip olarak müşterilerinin gözündeki değerini artırmak ve böylece daha fazla kazanç elde etmek istiyor.

Sitelerin başarılı olmasında tıklanma oranlarının yüksek seviyede olması çok önemlidir. Sitenize ne kadar çok kişi giriyorsa siteniz o seviyede değerli olur. Peki, organik tıklama oranı nasıl artırılır sorusunun cevabı nasıl verilebilir?

Tıklama oranının yükselebilmesi için birçok farklı yöntemin bir arada uygulanması gerekir. Click to Peak gibi profesyonel firmalar size bu konuda gerekli yardımı sunacaktır.

Basit SEO Çalışmaları İle Başlayın

Web siteniz arama sonuçları sayfasında ilk sıralarda yer almıyor olabilir. Belki de henüz ilk sayfalarda dahi değilsiniz. Böyle bir durum söz konusu ise vakit kaybetmeden SEO çalışmalarına başlanması gerekli. Tabi ki bu çalışmaları tek başınıza yürütmeniz mümkün değil. Uzman ekibimizin bu konuda ihtiyacınız olan hizmeti sizlere sunacak.

Site Haritasının Oluşturulması

İnternet sitelerinin büyük bir kısmında site haritası bulunmuyor. Oysa ki site haritasının oluşturulması aram motorunda üst sıralara çıkmada son derece etkili. Üst sıralara çıkarak organik tıklanma oranını arttırmak istiyorsanız firmamız tarafından sunulan site haritası oluşturma hizmetini almanız gerekli.

Robots.txt Dosyanız Hakkında Bilginiz Var mı?

Sitenizin başarılı bir şekilde hizmet verebilmesi için yapısında bazı dosyaların bulunması gerekir. Robots.txt dosyası da bu önemli dosyalardan bir tanesi. Bu dosya arama motorlarına bilgi aktarımını sağlamaktadır. Bu dosya ile birlikte arama motorları sizin sitenizde gidebilecekleri ve gidemeyecekleri bölümleri bilir ve buna göre insanları yönlendirir.

Google Tarafından Belirlenen Kurallara Uygun Hamleler

Google arama motorlarında üst sıralarda yer alan sitelerden talep ettiği kriterleri her geçen yıl değiştiriyor. Bu sayede 1 sene başarılı bir şekilde çalışmış olan ancak sonrasında güncelliğini kaybeden siteler arka sıralarda kalmaya başlıyor. Firmamız gibi profesyonellerden destek alan markalar ise her geçen gün daha da ön planda oluyor.

Anahtar Kelime Araştırmasını Hemen Yapmalısınız

Bildiğiniz üzere SEO çalışmalarında anahtar seçimleri çok fazla önem taşıyor. Arama motorlarına yazılan kelimelerin insanları sitenize yönlendirmesi için yazılan o kelimeye ait içeriklerin sitenizde bulunması şart. Burada birçok kişi tahmin yeteneğini kullanarak satıştaki ürünler için anahtar kelime belirler. Ancak atılması gereken adımlar çok daha profesyoneldir.

Anahtar Kelimenizi Belirleyin

Hazırlayacağınız içeriklerde hangi anahtar kelimeye yoğunlaşmanız gerektiğini bulmak oldukça zordur. Bazen yanlış yazılan kelimeleri de kullanmanız gerekebilir. Bu konuda amatör bir hizmet alırsanız tahmini olarak anahtar kelime belirleyerek sizin için bunlara ait içerikler hazırlanacaktır. Ancak firmamız bunun için özel uygulamalar kullanır. Ücretli uygulamalar ile birlikte bulunduğunuz sektöre ait en önemli anahtar kelimeler kolaylıkla öğrenilebilecektir.

Firmamıza gelerek SEO konusunda sitenizi bize emanet etmeniz yeterli olur. Click to Peak anahtar kelimeleri belirleyerek bunun için gerekli içerikleri en kısa sürede hazırlamayı başarır.

Aramanın Amacını Anlamalısınız

Hangi anahtar kelimeyi kullanmanız gerektiğini belirlemiş olabilirsiniz. Ancak bu anahtar kelimenin kullanım amacını öğrenmeniz gerekli. Bazı ürünlerin arama motoruna yazılma amacı satın alınmak olurken bazıları yalnızca bilgi edinmek için yazılır. Bunu doğru bir şekilde analiz ederek sizin de hazırlayacağınız içerikleri bu çerçevede hazırlamanız gerekmektedir.

Firmamız bu konuda da sizlere ayrıcalıklı bir hizmet sunar. Herhangi bir ürün ya da hizmet için sitede bulunması gereken içeriklerde her zaman insanlar doğru amaçlara yönlendirilmektedir.

İlgili Aramalar Kısmını Atlamayın

Google arama motoru anahtar kelimelerin belirlenmesi ve verilen hizmetin genişletilmesi konusunda bizlere biraz yardımcı olur. Arama motorlarının alt kısmında ilgili aramalar bölümü yer alır. Bu kısımdan diğer anahtar kelimeleri görebileceğiniz gibi insanların ihtiyaçlarını da gözlemleme şansınız olur.

Site İçi Optimizasyon İşlemleri

Trafiğin organik yöntemlerle artırılması amacıyla site içi SEO çalışmalarının da kusursuz bir şekilde yapılması gereklidir. Eğer bu konuda yeteri kadar hassas davranılmazsa atılan diğer tüm adımlar boşa gidecektir. Firmamız bu konuda aktif olarak görev alır ve sitenizi SEO uyumlu bir hale kısa süre içerisinde getirmeyi başarır.

URL Seçimlerine Dikkat!

Sitemiz birçok konuda olduğu gibi site içi SEO çalışmalarında da sizlere yardımcı olacaktır. İlk olarak sitedeki farklı sayfaların URL’lerinin belirlenmesinde birkaç müdahalemiz olmaktadır. URL her zaman kısa olmalıdır. Kısa bir URL seçimi yapılırken tercih edilen birincil anahtar kelimenin URL içerisinde olması son derece önemlidir. Aksi halde URL SEO çalışmalarında olumsuz etki yaratır.

Dikkat Çekici Başlıklar Kullanmalısınız

Arama motorlarında herhangi bir arama gerçekleştirdiğinizde karşınıza çıkan sitelerin mavi renkte başlıkları bulunur. Hemen altında ise site tarafından belirlenen açıklamalar yer alacaktır. Arama motorlarının size her gün binlerce kişi yönlendirmesini istiyorsanız bu başlıkların oldukça dikkat çekici olmasına özen gösterin. Açıklamaların da sadece ve anlamlı olması önemlidir.

İç ve Dış Bağlantıların Sağlanması

Site trafiğinin artırılmasında iç ve dış bağlantılar inanılmaz önemlidir. Sitenizin tıklanma oranı yalnızca anahtar kelimelere uygun içeriklerle bağlantılı değildir.
İlk olarak dış sitelerde insanları sizin sitenize yönlendiren bağlantıları kullanmanız gerekli. Tabi ki burada seçeceğiniz site son derece önemli. Doğru bir site seçerseniz dış bağlantı sayesinde muhteşem bir etkileşim alabilirsiniz. Bu konuda firmamız sizlere yardımcı olacaktır.

İç bağlantılar da oldukça önemlidir. Dijital pazarlama sektöründe başarılı bir SEO çalışması iç bağlantıların kusursuz bir şekilde yapılmasından geçer. Kendi sitenizde yer alan içeriklerde insanları farklı içeriklere yönlendirmeniz gerekli.

Diğer Makalelerimizi İncelediniz Mi?
Yorum Yap
Bu konu hakkında sen ne düşüyorsun ?