Neden Web Sitesi Yaptırmalıyız?

Gelişen teknoloji ile birlikte her şey internet üzerinden ilerler oldu. Her evde mutlaka en az bir bilgisayar, bir tablet ya da bir tane akıllı telefon yer edindi. Bu iletişim araçları sayesinde internet kesintisiz olarak kullanılabildiği gibi iş ve okul işlemleri de gerçekleştirilebilmekte. Tabii ki gün geçtikçe büyümekte olan internet alemi artık sadece iletişim aracı olarak değil pazar yeri olarak da kullanılmaya başlandı.

İletişim amacından daha çok pazar yeri olan sanal alem firmaların odak noktası oldu. Tabii böyle bir durumda firmaların potansiyel müşterilerini göz ardı etmesi beklenemezdi. Çoğu şirket daha kurulma aşamasındayken belirleyecekleri şirket isminin alan adının (domain) internette olup olmadığını araştırır ve bu doğrultuda karar verir. Eğer ad kullanılıyor ise şirket adında revize yoluna gidilmektedir.

Firmaların web siteleri nedir, ne işe yarar onu inceleyelim: web sitesi; görsel, metin, video ya da animasyon şeklinde kullanıcılara bilgi sunar. Kısacası firmanın web sitesi müşterilerine hizmet sunan doküman topluluğudur. Web sitesi sahibi olmak demek dijital dünyaya adım atmak demektir. Dijital dünyada bulunmak demek her yerde ulaşılabilir olmak demektir. Böylelikle ürünlerinizi ve hizmetlerinizi herkese kolay bir şekilde sunar kısa sürede ün yapabilirsiniz.

Web Sitesinin E-Ticaretteki Yeri

Yaygınlaşan teknoloji ile birlikte özellikle alışverişler internet üzerinden yapılmaya başlandı. Bu durum e-ticaret ile uğraşanların yüksek rakamlar kazanmasına sebep oldu fakat bunun farkına varan her tüccar e-ticarete adım attı. Bu evrede sizi diğerlerinden ayıran nedir, insanlar neden sizi tercih etmelidir gibi sorunlar ortaya çıktı. İlk olarak e-ticarette en mühim şey sitelerin tasarımıdır.

Web siteye sahip olan firmalar web site yaptırmanın farkındalığına varmış firmalardır. Müşteri arama motorlarında ihtiyacı olan ürünü arattığında ilk sıralardaki sitelere tıklar genel bir karşılaştırma yapar. Bu karşılaştırmanın kıstaslarından biri ise sitesinin tasarımı ve sağladığı kullanım kolaylığıdır. Web tasarım oldukça mühimdir. Müşteri rahatça istediğine ulaşabilmeli, sitede sorunsuz dolaşabilmelidir.

Ticari hayatınız için oldukça mühim olan web sitesi işinin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü web sitesi sizin ve firmanızın kimliği niteliğindedir. Sizi temsil etmekle de kalmaz müşterilerinizin görüşünü etkiler. Eğer ticari anlamda ciddi başarılar elde etmek istiyorsanız mutlaka web sitesi sahibi olmalısınız. Bu konuda uzman bir ekibe sahip olan biz ile görüşebilir, birlikte istişare edebiliriz. En teknolojik ve en modern siteye bizimle birlikte ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi Kurmanın Avantajları Nelerdir?

Her kurumsal şirketin bir reklam kampanyasına ve internette ulaşılabilir olmaya ihtiyacı vardır. Bu hususta web sitesi devreye girer. Kampanyalarınızı en iyi şekilde yansıtır ve sizi daima ulaşılabilir kılar. 

Web siteniz için en önemli nokta ise firmanızı ve tabii ki sizi de en iyi şekilde yansıtacak olan web tasarımı yaptırmanızdır. Web sitesinin ve tasarımının avantajlarını sıralayacak olursak;

  • İnternet üzerinden iletişim daha hızlıdır.
  • Web sitesi kurmak ekonomik ve kolaydır ve buna karşın getirisi çoktur.
  • Gece gündüz demeden müşteri internette her zaman firmayı bulabilir.
  • İletişimin ve ticaretin her geçen gün internet üzerinden kurulmaktadır.
  • Her gün milyonlarca kişi internette dolaşmaktadır. Web sitenizle yüzlerce insan tanışır.
  • Firmanın iş olanakları 24 saat 365 gün Türkiye ve Dünya’ya sunulmaktadır.
  • Müşteri dünyanın neresinde olursa olsun rahatlıkla size ulaşabilmektedir.
  • Müşterilerin ilk tercihi internettir. Bir ürün, hizmet ya da bilgi lazım olduğunda internetten araştırılır ve internetten elde edilir. Bu sebeple dijital ortamda var olmak gereklidir.
  • İnternet size hem ürün tanıtımı yapma hem de sipariş alma imkanını sunmaktadır.
  • Müşterilerinize mail ya da sms yollayarak küçük maliyetlerle büyük dijital reklamlar verebilirsiniz. 

Saydığımız ve sayamadığımız pek çok avantajı olan web siteleri doğru ve aktif kullanıldığında büyük gelir kazandırır. Eğer bir web sitesi sahibi değilseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer bir firmanız varsa ancak bu firmanız dijital ortamda pek aktif değilse ya da direkt insanlara açık değil ise bunu tekrar gözden geçirmeniz gereklidir. Web sitesi yaptırmalı ve en iyi şekilde tasarlatmanız gereklidir.

Web sitenizin tasarımı tamamlandıktan kısa bir süre sonra değişikliğin farkına varacaksınız. Siparişleriniz yoğunlaşacak ve sürekli tıklama alacaksınız. Bu durumda bizim yapmamız gereken tek şey kusursuz bir site tasarlayıp size teslim etmek. Sizin yapmanız gereken tek şey ise siteyi aktif kullanıp müşterilerinizle ilgilenmek.

Diğer Makalelerimizi İncelediniz Mi?
Yorum Yap
Bu konu hakkında sen ne düşüyorsun ?