Etkili Bir Hakkımızda Yazısı Nasıl Yazılır?

Hakkımızda sayfası kuruluş ya da şirketlerin kendilerini hedef kitlelerine tanıtmak için kullandıkları yegane sayfadır. Söz konusu etkili bir hakkımızda yazısı yazmak olduğunda uygulamanız gereken bazı kurallar bulunmaktadır.

Yazımızın devamında yer alan kuralları uygulayarak hakkımızda sayfanızı daha etkin, profesyonel ve kullanıcıların ilgisini çeken bir hale getirebilirsiniz. Marka tanıtımlarında büyük rol oynayan hakkımızda sayfaları hedef kitleleri markaya bağlamak için ciddi anlamda önem taşır. Peki etkili bir hakkımızda yazısı nasıl yazılır?

Hakkımızda Sayfası Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hakkımızda sayfası marka bilinirliği açısından büyük önem taşır. İnsanlar söz konusu e-ticaret olduğunda alışveriş yaptıkları markayı tanımak isterler. Bunun için de başvurulan ilk yöntem hakkımızda ve iletişim sayfalarını incelemek olmaktadır.

Hakkımızda sayfası ister kişisel ister kurumsal olsun her markanın mutlaka bulundurması gereken bir sayfadır. Web siteniz kullanıcılar tarafından açıldığında karşılarına çıkan hakkımızda bölümü onlara daha güvenli ve kurumsal bir görüntü vermeniz için de önemlidir.

Hakkımızda Yazısı İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Etkili bir hakkımızda yazısı içerisinde kuruma ait değerler, misyon, vizyon, tarihi değerleri, tecrübeleri hakkında bilgi verici olmalıdır. Yazımızın devamında yer alan maddelere dikkat ederek çok daha etkili ve profesyonel bir hakkımızda sayfası yazabilirsiniz. Hakkımızda sayfasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlara aşağıda yer alan maddeleri inceleyerek de ulaşabilirsiniz.

 • Hakkımızda sayfası tasarım itibari ile göz yormayan, açık bir yapıya sahip olmalıdır.
 • Markanın misyonu ve vizyonundan mutlaka bahsedilmelidir.
 • Markanızın diğer markalardan üstün olan özelliklerine, neden tercih edildiğine değinin.
 • Markanın kuruluş hikayesinden bahsedin.
 • Markanız adı altında hizmet veren çalışanlarınız hakkında bilgi verin.
 • Hakkımızda metnini hazırlarken ilgi çekici ve çok uzun olmayan bir anlatım tarzı tercih edin.
 • Hedef kitlenize uygun yazı dili ve hitap yöntemi seçin.
 • Markanız adı altında gerçekleştirdiğiniz başarılı faaliyetlerden varsa ödüllerinizden bahsedin.
 • Hakkımızda sayfanız için görsel kullanın. Etkili bir görsel kullanımı sayfayı çok daha ilgi çekici hale getirecektir.
 • Hakkımızda sayfası sonunda sosyal medya hesaplarınızın linkini ekleyin. Farklı platformlarda var olduğunuzu gösterin.
 • Hakkımızda sayfası içerisinde müşteri memnuniyetine dair yorumlara yer vermek stratejik olarak tercih edilen yöntemlerden biridir. Olumlu müşteri yorumları ile hakkımızda sayfanızı güçlendirebilirsiniz.
 • Sayfa içerisinde iletişim bilgilerine mutlaka yer verin.
 • Hakkımızda sayfasını güncel tutmaya özen gösterin. Bunu müşteri yorumları ve şirket başarıları bölümlerini güncelleyerek yapabilirsiniz.

Yukarıda yer alan maddeleri uygularken hakkımızda sayfasının aşırı uzun ve sıkıcı bir hale gelmemesi için de sözü çok uzatmadan markanızı ifade etmenizi öneririz. Bu noktada markanın bilinirliği ve hedef kitlesi tarafından olumlu karşılanması için net bir hakkımızda bölümüne sahip olmanız gerekir.

Hakkımızda Sayfası Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Hakkımızda sayfasının tasarımı web sitesi görünümü ve marka bilinirliği için büyük önem taşır. İyi bir hakkımızda sayfası tasarımı hem kullanıcı dostu hem de gerekli tüm bilgileri içermelidir. Kullanıcının ilgisini çekerken aynı zamanda aktarmak istediğiniz bilgileri de içerebilmelidir.

Hakkımızda sayfası içeriğinde yukarıda yer alan maddelere yer verildiğinde içeriğin uzaması oldukça normaldir. Uzun içerikler kullanıcıların sıkılmasına neden olabilir. Bu noktada paragrafları yaklaşık 4’er cümleden uzun tutmayarak ve sayfanızı görseller ile destekleyerek daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Doğru tasarım ile oldukça kaliteli bir hakkımızda sayfasına sahip olmanız mümkün.

Hakkımızda Sayfasında Mutlaka Olması Gerekenler

Hakkımızda sayfası kullanıcının markayı tanımak için ilk başvurduğu kanallardan biridir. Söz konusu online platformlar olduğunda ister kurumsal bir marka olsun ister kişisel blog olsun hakkımızda sayfası mutlaka yer alması gereken bir sayfadır.

Hakkımızda sayfasını önemli kılan bir başka husus da Google tarafından da web sitelerinin adı yazıldığında ilk ortaya çıkan sayfalardan biri olmasıdır. Etkili bir hakkımızda yazısı ile kendi görünürlüğünüzü online platformlarda çok daha yukarılara çıkarabilirsiniz.

Etkili bir hakkımızda yazısı yazmak için sayfanın içinde mutlaka bulunması gereken iki konu ise misyonumuz ve vizyonumuzdur. Bu başlıklar altında markanızın geçmişten bugüne hangi amaçlar ile nasıl hareket ettiğini, değer çerçevelerini kullanıcılara aktarmalısınız. Böylece hedef kitlenize markanızın değerini gösterebilirsiniz.

İlgi Çekici Bir Hakkımızda Yazısı Hazırlamak İçin

İlgi çekici bir hakkımızda yazısı hazırlamak için hedef kitlenize uygun bir dil tercih etmelisiniz. Gençlerden oluşan bir hedef kitleniz varsa yoğun ve resmi bir dil kullanmak marka bilinirliği üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir.

Dil tercihi hem hedef kitleye hem de markanın niteliklerine bağlı olarak belirlenmelidir. Gençlere hitap eden Nike markasının hakkımızda sayfasını bir örnek olarak inceleyebilirsiniz. Kurumsal bir dilin yanı sıra samimi bir yöntem ile hakkımızda sayfası oluşturmanız da mümkün.  

Hakkımızda Yazısı Hangi Görseller İle Desteklenmelidir?

İyi bir hakkımızda yazısı yazmak için öncelikli olarak sayfanın sıkıcı bir hal almamasına özen göstermelisiniz. Bu noktada da hakkımızda yazısını görseller ile desteklemek gerekir. Doğru görsel kullanımı kimi zaman markanın başarılarına ait görseller ile olabilirken kimi zaman da müşteri yorumlarını görselleştirerek de olabilir.

Hakkımızda yazısı içerisinde markanızı tanıtmaya uygun, ilgi çekici ve çok yoğun olmayacak şekilde görsel kullanmalısınız. Böylece görsel kullanımından maksimum verimi de elde edebilirsiniz.

Diğer Makalelerimizi İncelediniz Mi?
Yorum Yap
Bu konu hakkında sen ne düşüyorsun ?