Google Remarketing Yapan Ajanslar

Dijital pazarlama alanında gelişme gösteren birçok firmanın Google remarketing hakkında bilgisi olması gerekiyor. Çünkü sağlanan bu hizmet sayesinde firmanın reklam maliyetlerinde ciddi oranda bir düşüş gerçekleşirken aynı zamanda firma daha çok kazanır. Google remarketing yapan ajanslar arasında firmamız da yer almaktadır. Bu zamana kadar pek çok firmaya verdiği hizmet ile bilinen reklam ajansı Click to Peak, e-ticaret sektöründe gelişen firmalar için bir umut ışığı olmuş durumda.

Google Remarketing Nedir?

Google remarketing, Türkçe anlamıyla yeniden pazarlama anlamına gelmektedir. Yani web sitenize giren bir müşterinin incelediği ürünü diğer sitelerde reklam alanlarında da görmesidir. Buna şöyle bir örnek verebiliriz. Örneğin Google’da sucuk fiyatlarını incelediniz. Bu sırada bir siteye girip o sitenin sucuk ürünlerine baktınız. Siteden çıktığınızda diğer sitelerde ve sosyal medya platformlarında gezerken sık sık girdiğiniz web sitesinin reklamlarına denk gelebilirsiniz. Bu duruma Google remarketing denmektedir.

Bu durum genellikle Google Ads programına katılan web sitelerinde daha çok rastlanmaktadır. Bunun yanı sıra sosyal medya platformlarında da görülebilir. Google remarketing ile uğraşan e-ticaret sitelerinin hedefi bu müşterilere ürün satmaktır.

Google Remarketing Nasıl Yapılır?

Google remarketing işlemi yapmak için web sitenizin Google Adwords üyeliğinin bulunuyor olması gerekir. Bu kriterleri karşıladıktan sonra Google remarketing işlemi yapılabilir. Google remarketing işleminde amaç kullanıcının girdiği belirli bir sayfadan sonra o hedefteki kullanıcılara yönelik önerilen ürünlerin reklamlarını göstermektir. Bu sayede kullanıcının sitenizde ürün veya hizmet alma ihtimali daha da artar.

Eğer Google Adwords üyeliği içeren bir web siteniz bulunmuyor ise firmamıza başvurarak Adwords üyeliği içeren bir web sitesine sahip olabilir, hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir ve Google remarketing konusunda detaylı bir hizmet alabilirsiniz.

Google Remarketing Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Görüntülü reklam ağı ile daha çok yapılan Google remarketing, genellikle ürünler üzerinde uygulanmaktadır. Bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken durumlardan birisi hedefi doğru bir şekilde belirlemektir. Hedefi yanlış belirlemek müşterilerin ilgisini çekmeyen bir reklamın gösterilmesini sağlayabilir.

Bu işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken durumlardan birisi hedef belirlemede hata yapmamak. Eğer hatalı bir işlem yapılır ise gereksiz maliyetlere sebebiyet verebilir. Google remarketing detaylı bir işçilik gerektirdiği için en doğru karar firmamız ile anlaşmaktır.

Bu işlem uygulanırken bütçenin en doğru şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Bütçenin düşük olması daha az müşteriye erişmenize sebep olacağı için bütçenin en iyi şekilde ayarlanması gerekiyor.

Google Remarketing Hizmetinin Sağladığı Avantajlar

Google Ads programında iş ortağı olduktan sonra dijital pazarlama ile uğraştığınız web sitesinde Google remarketing işleminden yararlanmak web sitenize daha fazla müşterinin gelmesini sağlar. Örneğin bir ürünü inceleyip çıkan bir müşteriye görüntülü reklamlar ile benzer ürünleri göstermek o müşterinin tekrar siteye girip gösterilen ürünü satın almasını sağlayabilir veya diğer ürünleri incelemesinde önemli bir etken olur.

Google remarketing işlemi, web siteye daha fazla müşteri ve ziyaretçi girişi sağladığı için arama motorlarında üst sıralarda görünmenizi de sağlayacaktır. Bu sayede web sitenizin değeri ve itibarında bir artış meydana gelir.

Diğer Makalelerimizi İncelediniz Mi?
Yorum Yap
Bu konu hakkında sen ne düşüyorsun ?