Google Ads Konum Hedefi Ekleme

Google Ads reklamlarında yer hedeflemesi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Google Ads'de yer alan hedefleme özelliiği, belirlediğiniz coğrafi konumlarda reklamlarınızın gösterilmesini sağlar.

Yer hedefleme özelliği ile ülkeleri, şehirleri, belirli yarıçap içerinde yer alan alanları hedefleyebilirsiniz. Lokal bazlı hedefleme yapmak işletmeniz için verdiğiniz reklamların doğru müşterileri bulmasına olanak sağlayacaktır.

Üstelik yer hedefleme özelliğini sadece hedefleme yapmak için değil, hedeflemediğiniz alanları da çıkarmak için kullanabilirsiniz.

Google reklamlarında hedef bölgeler tek tek veya çoklu eklenebilir veya toplu olarak çıkarılabilir. Çoklu olarak hedefleriniz lokasyonları eklemek için ekleme yapmak istediğinizde listeyi temiz bir şekilde hazırlamalısınız.

Türkiye'deki illeri sizin için temiz bir liste haline getirdik, aşağıdaki sıralamaya göre kopyalayarak, hesabınıza topluca ekleyebilirsiniz.

Hedeflemediğiniz illeri çıkarmak için de yer hedefleme özelliğinin hariç tut alanını kullanabilir, gereksiz maliyetten kurtulabilirsiniz.

Yer hedeflemeyi ayrı ayrı yapmak tekliflerinizi belirlediğiniz yerlere göre özelleştirmenizi sağlar. Hedefinizde olmayan konumları daha düşük teflikte tutabilir, hedefinizde olan konumları ise daha yüksek teklifle yönetebilirsiniz. Bu yönetimi kullanarak, yer hedeflemenizin sonucunu rahatça ölçümleyebilir, konumsal hedeflerinizdeki dönüşümlerinizi optimize edebilirsiniz.

Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Ankara
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
İstanbul
İzmir
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kilis
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Şanlıurfa
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak

Tüm bu süreçleri işinin uzmanı bir ekibin daha sağlıklı yürütmesini istiyorsanız, Google Ads, Seo ve Dijital Pazarlama konusunda destek almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Makalelerimizi İncelediniz Mi?
Yorum Yap
Bu konu hakkında sen ne düşüyorsun ?