Sosyal Medya Reklamları Yönetimi

Click To Peak, bünyesinde barındırdığı dijital medya reklamcılık uzmanları ile en çok ziyaret edilen sosyal medya platformlarında işletmeler için üst düzey reklam kampanyaları oluşturur. 

Belirdiğiniz bit bütçe ile Facebook ve Instagram üzerinden milyonlarca kullanıcıya reklamınızı yapabilirsiniz. Tüm geleneksel ve dijital reklam türlerine göre sosyal medya reklamları, tartışmasız en iyi hedefleme özelliğine sahiptir. İnsanların zaman geçirmekten hoşlandığı platformlar vasıtasıyla, doğrudan marka ile samimi bir bağ kurmasını sağlar. Bu; daha fazla satış, daha çok bilinen ve daha çok önerilen bir marka anlamına gelir. 

İçerik Tablosu

Sosyal Medya Reklamları Nedir?

sosyal medya reklamları yönetimi

Sosyal medya reklamcılığı, Facebook ve Instagram gibi platformlardaki reklamlar ve kampanyalar aracılığıyla belirli bir demografiye sahip kullanıcıları hedeflemek için küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler tarafından sıklıkla kullanılan ve yatırım getirisi yüksek, yenilikçi ve ücretli dijital reklamcılık türüdür. 

Sosyal medya reklamları, Google Ads gibi tıklama başına ücretlendirmeli platformlardan farklı olarak, kampanyalar oluşturulurken; ilgi alanları, satın alma alışkanlıkları gibi derinlemesine hedefleme seçenekleri sunar. Sosyal platformlarda yayınlanacak reklamlarınızla, doğrudan hedef kitlenizle belirli içerikler paylaşabilirsiniz. 

Neden “Click To Peak” ile Çalışmalısınız?

Güçlü ve performansa dayalı dijital pazarlama stratejiniz için özelleştirilmiş sosyal medya pazarlama çözümleri sunuyor ve ölçülebilir sonuçlar sağlamaya odaklanıyoruz. 

Uyguladığımız reklam stratejisi, marka ve kampanya özelinde değişmekte olup; alınabilecek maksimum reklam dönüşümü hedeflemektedir. İşte Click To Peak sosyal medya reklam stratejisinin yapı taşları:

Kitle Odaklı: Reklamların verimli olabilmesi için doğru kitlenin hedeflenmesi gerekir. Müşteri kitlenizi belirli kriterlere göre kategorize ederek, yalnıza onların ilgisini çekebilecek kampanyalar oluşturmak; sosyal medya reklamlarının başarısı için hayatidir. 

Bütçeye Uygun: Sosyal medya reklamcılığının en cezbedici yönlerinden birisi dilediğiniz bir bütçe ile reklam kampanyaları oluşturabilmektir. Fakat iyi performans gösteren reklamlar için agresif bir strateji izlemek gerekebilir. Click To Peak reklam uzmanları, bütçeniz çerçevesinde fayda görebileceğiniz reklam türlerine odaklanır.  

Görsel Tasarım: Sosyal medya reklamlarınız için profesyonel görsel tasarımlar, çekiciliği ve markaya olan güveni artırır. Grafik tasarım uzmanlarımız, ürün veya hizmetlerinizin daha anlaşılır, daha estetik ve daha profesyonel görünmesi için özenli çalışmalar hazırlayacaktır. 

Etkileyici Metin: Harekete geçirici ifadeler, işinizi anlatan açıklamalar, ürün ve hizmetlerinizi anlatan metinler, sosyal medya reklam stratejimizin önemli bir parçasıdır. Çünkü hitabet, insanların sizi değerlendirebileceği en kritik 3 faktörden birisidir. Diğer faktörler ise görsellik ve ilgi çekiciliktir. 

Canlı Analiz: Reklamlarınız yayınlandığı andan itibaren ön sonuçlar alınmaya başlar. Reklam yönetim panelinde anlık olarak tıklama başına maliyet, toplam harcama, kampanya başına harcama, vb. sonuçlar takip edilebilmektedir. 

Alternatif Kampanyalar: Oluşturduğumuz ilk reklam güzel bir performans gösteriyor olabilir. Fakat her zaman farklı bir reklam kampanyası veya daha iyi bir optimizasyon ile daha iyi bir dönüşüm elde edilebilir. Click To Peak reklam uzmanları, talepleriniz doğrultusunda yeni kampanyalar oluşturur, en iyi sonuç verenleri tespit eder. 

Detaylı Raporlama: Reklamların yayınlanmaya başlamasını takiben; günlük, haftalık veya aylık (müşteri ile görüşme sırasında netleştirilir) detaylı raporlama sunarak, müşterilerimizin oluşturulan kampanyalar hakkında detaylı sonuçları görmesini sağlıyoruz. Bu raporlardan yola çıkarak daha farklı kampanyalar üzerinde çalışabilir, çalışmayı durdurabilir veya olduğu gibi devam ettirebiliriz. Her zaman, çalışma süresince müşterilerimizle sıkı bir iletişim kuruyor, tüm sürecin şeffaf olması için elimizden geleni yapıyoruz. 

Doğru Yönlendirme: Topluluğunuzu tanıyan, sektörü bilen ve daha önce çok farklı sektörlerde en iyi verimliliği sağlayan reklam kampanyalarına imza atan ekibimiz; sosyal medya reklam yönetimi hizmeti süresi boyunca müşterilerini yönlendirmekte, atılması gereken adımlar ve yapılması gerekenler konusunda destek olmaktadır. 

Reklamlarınızı Hangi Platformlara Taşıyoruz?

Ulusal ve uluslararası düzeyde en çok tercih edilen iki sosyal medya platformu olan Facebook ve Instagram; kampanyalarınızı yayınlayacağımız platformlar.

Facebook Reklam Yönetimi Hizmeti

Facebook üzerinden birçok farklı reklam kampanyası oluşturulabilir. Bu kampanyaları, web sitesi reklamları ve sosyal sayfa reklamları olmak üzere iki ana grupta ele alabiliriz. 

Web Sitesi Reklamları

Web sitenize trafik sağlamak için sosyal medya platformlarında reklam yayınlayabiliriz. Bir e-ticaret sitesinde ürün satışlarını artırmak amacıyla web sitesi reklamları yayınlayabileceğimiz gibi; kurumsal firma sitesinde iletişim formuna yönlendirmeyi veya bir marka misyonunu tanıtmayı amaçlayan reklamlar da yayınlayabiliriz. Ayrıca şirketiniz hakkında önemli bir gelişmeyi veya bir basın duyurusunu da milyonlara ulaştırabiliriz . 

Gönderi ve Facebook Sayfası Reklamları

Şirketinizin Facebook sayfasını daha geniş topluluklara tanıtmak amacıyla, sizi en iyi ifade eden terimler ve görsel objeler kullanarak reklam kampanyaları oluşturabiliriz. Normalde sayfanızda paylaştığınız gönderiler, canlı yayınlar ve hikayeler, yalnıza sizi takip eden kullanıcılara görünür. Fakat bu gönderilerinizi ücretli reklamla öne çıkararak, daha önce hesabınızı hiç görmemiş yüz binlerce kişiye ulaştırabiliriz. 

Insagram Reklam Yönetimi Hizmeti

Facebook üzerinden yayınlanan reklam türlerine benzer olarak, Instagram’da da web sitesi reklamları ve sayfa reklamları yayınlanabilir. Dijital pazarlama uzmanlarımız, kampanya hedeflerinizi gerçeğe dönüştürmek için Instagram reklamlarınızı titiz bir şekilde oluşturacak ve belirlediğiniz bütçe dahilinde, hedef kitlenize görünmesini sağlayacaktır.  

İşletmeniz için Sosyal Medya Reklamlarının Avantajları 

sosyal medya reklamları

Her geçen gün daha fazla işletme sosyal medya platformlarında reklam yayınlıyor. Bu şaşırtıcı değil çünkü çok sayıda avantajı beraberinde getiriyor. Ölçülebilir olması, istenildiğinde duraklatılabilmesi veya aktif hale getirilebilmesi, hedeflenebilir olması ve bütçenin sınırlanabilmesi gibi geleneksel medya organlarına göre benzersiz özelliklere sahiptir. Ayrıca:

Geniş kitlelere ulaşmanızı sağlar: İşletmeler, milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformlarını kullanarak ürün ve hizmetlerini geniş bir kitleye hedefleyebilirler.

Ekonomiktir: Sosyal medyadaki ücretli reklamlar, yeni kullanıcıları çekmenin en ekonomik yollarından biridir.

Web site trafiğini artırır: Sosyal medya, web sitenizi daha görünür hale getirebilir, trafiği ve satışları artırabilir.

Müşterilerle etkileşimi sağlar: İşletmeler, müşteri sadakati ve etkileşimi sağlamak için sosyal medya platformlarında reklamlarını yayınlayabilir.

Marka bilinirliğini artırır: İşletmeler, ilgi çekici içerikleri öne çıkararak veya ürün ve hizmetlerini tanıtarak bilinirliğini artırabilir. 

Yatırım getirisini artırır: Araştırmalar, sosyal medya kampanyalarının diğer çevrimiçi pazarlama biçimlerinden daha yüksek bir yatırım getirisi (ROI) sağladığını göstermektedir.

Müşterilerinizin sorunları hakkında bilgi sahibi olma imkanı sunar: Birçok işletme, sosyal medya aracılığıyla olumsuz tanıtımlara maruz kalıyor ve bu da müşterilerin şikayetlerini iletmesine izin veriyor.

Dünyanın her yerinden müşteriler edinmenizi sağlar: İşletmeler, sosyal medya reklamları aracılığıyla dünya çapındaki müşterilere ulaşabilir.

Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?