İstanbul Seo Ajansı

Açılımı search engine optimization olan seo, herhangi bir web sitesinin değerini artırma yolu ile arama motorunda daha üst sıralara çıkarması, bu sayede sitenin ziyaretçi sayısının ve potansiyel müşterilerin artmasıdır. Web siteleri arama motorları sayesinde ziyaretçilere ulaşabildiği için web sitelerinin, arama motorlarının istediği kriterlere uygun hale getirilmesi büyük önem taşır. İyi seo çalışması, tüm bu kriterlere, sitenin genel görünümüne ve içeriğine dikkat edilerek yapılmış olan seo çalışmasıdır. İşte bu seo faaliyetlerinin iyi yürütülebilmesi, güzel sonuçların elde edilebilmesi için seo ajansına ihtiyaç duyulabilir.

Seo ajansı, kurumsal veya bireysel web sayfaları için dijital şekilde hizmet veren şirketlerdir. Seo ajanslarıyla çalışmak enerjinizi tamamen kendi işinize yöneltebilmenizi sağladığı gibi bütçenize uygun hizmeti alabilmenize de yardımcı olur. Ayrıca seo ajanslarının denetlenmesi de son derece kolaydır. 

Seo çalışmalarına ajansla başlamanın ve devam etmenin pek çok avantajı vardır. İlki bir kurumsal seo ajansının tek bir uzmandan daha güvenilir olmasıdır. Aynı zamanda ajansta birden fazla uzman olduğu için işler daha kısa sürede halledilir. İkinci avantaj seo ajanslarının her bütçeye uygun çalışmalar barındıran paketlerinin olmasıdır. Bir diğer avantaj çalışmaya başladığınız ajansla belli bir süre için anlaşabileceğiniz gibi istediğiniz zaman da bırakabilmenizdir. Seo ajansı olarak sizlere sundukları ve belki de en önemli hizmet periyodik raporlamalardır. Bu raporlar ışığında düzenli ve şeffaf bir şekilde süreci takip edebilir, aklınızdaki soruları ajanstan uzmanlarla paylaşabilirsiniz. 

Seo Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seo yani arama motoru optimizasyonu teriminin tarihi sosyal medya kullanımından da öncelerine dayanır. İnsanlar sosyal medya kullanımı yokken bile google’da üst sıralara çıkmak için bazı hileler yapmıştır. Bu yüzden şimdi seo yapmakla ilgilenen çok fazla kişi ve kurum vardır. Bunlar arasından hangisine güveneceğiniz konusunda kararsız kalmanız son derece olağandır.

Web siteniz için en uygun seo ajansını seçmek önemli ve zor bir süreçtir. Seo konusu itibarı ile net sınırlara sahip olmayan bir alan olduğu için sahte seo ajansları tarafından kandırılabilme ihtimaliniz bir hayli yüksektir. İşte bu yüzden çalışılacak ajans seçilirken dikkat edilmesi gerekilen noktalar vardır. 

Öncelikle çalıştığınız ajansın gizli protokolleri varsa bu noktada iyi bir seçim yapmanız gerekir. Çünkü kaliteli bir seo ajansının çalışmaları da formülleri de şeffaftır. Yine her sözleşmeyi kontrol ettiğiniz gibi çalışacağınız ajansla imzalayacağınız sözleşmeyi de kontrol etmelisiniz. Pekala sözleşme ile ajansın ne kadar profesyonel olduğunu da kestirme imkanınız olabilir. 

Çalışmayı düşündüğünüz ajansa çalışma koşullarının ve stratejilerinin neler olduğunu sormak ve aldığınız cevapları tartmak en doğal hakkınız. Sizi sadece herhangi bir anahtar kelimede ilk sıraya taşıyacaklarını iddia eden ajanslardan uzak durmalısınız. Çalışmalar hakkında genel bir bilgi almanız ve varsa özel taleplerinizi belirtmeniz sadece sizin değil ajansın da işlerini kolaylaştırır. 

Çalışabilme ihtimalinizin olduğu seo ajansına çalışma ekibi hakkında sorular sorabilirsiniz. Projeyi takip etmek için hangi yazılımı kullanacağınız, ne kadar sürede nasıl bir ilerleme kaydedeceğiniz hakkında tahminler için bilgi almak isteyebilirsiniz. Bu size firma üzerinde fikir sahibi olma şansı verir.  

Seo ajanslarının her bütçeye uygun paketleri olsa da kaliteli ajanslarla çalışmak istiyorsanız bu işin biraz maliyetli olacağını kabul etmeniz gerekir. Çok ucuz fiyatlarla karşınıza çıkan ajanslar çok yüksek ihtimalle kaliteli hizmet sunmazlar. 

Seo ajansıyla çalışmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan biri de referans konusudur. Önünüze sunulan referansların değerlendirmesini dikkatle yapmanızda fayda vardır. Bizzat kendiniz referansları incelemelisiniz. 

Seo ajanslarının size göndereceği rapor hakkında da bilgi alın. Unutmayın raporun sayısı değil içeriği önemlidir. 

Seo, orta ve uzun vadede yatırım getirisi en yüksek dijital pazarlama yöntemidir. Çünkü seo sayesinde arama sonuçları her zaman sizin lehinizedir. Bu dijital reklam yöntemi ile web siteniz itibar kazanır. Yatırımınızın getirisi konusunda da ajansınızdan bilgi almak mantıklı bir hamle olacaktır. 

Seo Çalışmalarında Neler Yapılır

Seo çalışmaları genel olarak site dışı seo ve ve site içi seo olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi seo web sitenizin tasarım ve yazılımıyla ilgilenmesinin yanı sıra web sitesinde halihazırda bulunan içerikler üzerinde de çalışır. Site dışı seo ise site dışından gelen link, materyal, içerik ve benzeri işlemlerin akışını sağlayarak sitenin tanıtımında ve kalitesinin artırılmasında rol oynar. 

Öncelikle ajans web sitenizi inceler ve siteniz hakkında detaylı bir rapor çıkarır. Ardından bu raporu analiz eder ve site üzerindeki iç dış bütün kaynakları kullanarak ne gibi çalışmalar yapacağını belirler. Tüm bu işlemler arama sonuçlarında sıralamada veya kelime grupları öne alınarak gerçekleştirilir. Site üzerinde de aynı işlemler yapılması sebebiyle arama motorlarının botları web sitenizi daha sık taramaya başlar. Daha çok içeriğiniz arama sonuçlarında gösterildiği için zamanla siteniz üst sıralara taşınmaya başlar. 

Click to peak dijital pazarlama ajansı olarak size en kaliteli hizmeti sunma konusunda iddialıyız. Ajansımız Click to peak, uzun yıllar boyunca edindiği tecrübeler ve dinamik kadrosu ile web siteniz için en iyi hizmeti verebilecek firmalardandır. Markanıza ve markanızın ihtiyaçlarına en uygun yöntemleri bizzat belirler ve uygularız. Click to peak adlı ajansımızın çalışma koşulları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz internet sitemize göz gezdirmenizi veya aklınızdaki soruları sormak için  bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

Diğer Makalelerimizi İncelediniz Mi?
Yorum Yap
Bu konu hakkında sen ne düşüyorsun ?