Google Ads'i kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için, 5500 TL harcadığınızda size ücretsiz reklam kredisi olarak 5500 TL de biz vereceğiz. Daha fazla bilgi al
Google Reklam Ajansı - Veri Odaklı Reklam Yönetimi
Markanız için buradayız. Google ADS hesabınızı ve reklamlarınızı Veri odaklı reklam yönetimi yaklaşımı ile hazırlıyor. Reklam performansınızı minimum maliyet maksimum performans odağında başarıya ulaştırıyoruz.
Google Reklam Ajansı - Veri Odaklı Reklam Yönetimi

Google Reklam Ajansı

Google Partners (Reklam Ajansı), dijital pazarlama programıdır. Etkili pazarlama çözümleri sunması ve yüksek verim sağlaması nedeniyle en sık tercih edilen dijital pazarlama araçları arasında yer alır. Google Reklam Ajansı olmak; ulaşılabilirlik, tanınırlık, erişilebilirlik, yönetim desteği, eğitim ve sertifikalar başta olmak üzere pek çok noktada imtiyazlı ve avantajlı bir ajans olmayı gerektirir. Bu yönüyle, en yoğun rağbet gösterilen Google araçlarındandır.

İçerik Tablosu

Google Partner Nedir?

Google Partner uygulaması; kırk üç farklı dilde hizmet veren ve altmıştan fazla ülkede aktif kullanılan profesyonel destek programıdır. Bu program; iş ortaklarına dijital pazarlama, içerik üretimi, sosyal medya uzmanlığı ve sosyal medya reklamcılığı başta olmak üzere pek çok kalemde başarı sağlamaları adına verilen destek programıdır. Google Partnerin sağladığı kazanımlar, avantajlar ve ayrıcalıklı yönleri nedeniyle Google Partner nasıl olunur? sorusuna yanıt aranmaktadır.

Google Partner Nasıl Olunur?

Google Ads yöneticisi hesabına sahip olan kullanıcılar, bu hesap üzerinden oldukça pratik bir şekilde ve kısa sürede Google Partners için kayıt yapabilir. Son derece avantajlı bir platform olan Google Partner için Google Ads yönetici hesabına sahip olmak gerekir. Şayet Google Ads yönetici hesabı mevcut değilse, aşağıda ifade edilen adımlar izlenerek Google Ads yönetici hesabı edinilebilir:

 • Google Ads’i açın ve “Yönetici Hesabı Oluşturun” seçeneğine tıklayın.
 • Henüz oturum açmadıysanız, yönetici hesabınız için kullanacağını e – posta adresini ilgili alana girin.
 • Müşterilerinizin ve hedef kitlerinizin şahsi hesaplarında göreceği bir yönetici hesabı adı belirleyin.
 • Tüm bu adımları tamamladıktan sonra, kullanım alışkanlıklarınıza dair bir sorgulama göreceksiniz. Sonraki aşamada, oluşturduğunuz bu hesabı başka kullanıcın hesapları için mi yoksa size ait birden çok Google Ads hesabı için mi oluşturduğunuzu belirtmelisiniz.
 • Konum bilgisi ve saat dilimini seçin.
 • Hesabınız için para birimi seçin. İş yaptığınız para birimini seçmeniz en doğru seçim olacaktır.
 • Sıralanan adımları tamamladığınız anda Google Ads yönetici hesabına sahip olmuş olacaksınız. Hesabınızı kullanmaya başlamak için “Hesabınızı Keşfedin” sekmesine erişim sağlayabilirsiniz.

Google Reklam Ajansı olmak için gereken Google Ads yönetici hesabını oluşturmak için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini ifade ettik. Bu adımları takip ederek Google Ads yönetici hesabı oluşturduktan sonra izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Google Reklam Ajansı (Partners) web sayfasına erişin.
 • “Google Partners’a Katılın” seçeneğine tıklayın.
 • Oturumunuzu açmadıysanız, Google Ads yönetici hesabınızı kullanarak oturum açın.
 • Bu aşamada ekrana şart ve beyan sözleşmesi gelecektir. Sorumluluk reddi beyanı ve hizmet şartları isimli bu belgeleri dikkatle oyun ve kabul ediyorsanız “Kabul Et ve Devam Et” seçeneğine tıklayın.
 • Sizden talep edilen bilgileri doğru ve eksiksiz doldurun ve ardından “Kaydet” butonunu işaretleyin.

Sıraladığımız adımları tamamladığınız anda Google Reklam Ajansı olarak Google Ads hesabınızın partners sekmesine yönlendirileceksiniz ve süreç tamamlanmış olacak.

Google Reklam Ajansı Olmak

Şirketler/firmalar/işletmeler için en önemli konu, ticari varlığını korumak ve satış hacmini artırarak ekonomik kaygılarını gidermektir. Günümüzün ezici ve zorlu rekabet ortamında ayakta kalmak dahi hayli güçken, ticari varlığı korumak ve satış hacmini artırmak son derece zorlu bir süreci beraberinde getirir. İşte bu noktada, bu zorlu süreci kolay kılacak ve hedeflerin gerçekleşmesine imkan tanıyacak en kritik husus, mevcut müşterilerle iyi ilişkiler geliştirmek ve hedef kitle ile yüksek bir etkileşim sağlamaktır.

Şirketin hedef kitlesine ulaşabilmesi, hedef kitlesi tarafından erişilebilir olması için başvurulabilecek birkaç farklı pazarlama yöntemi vardır. Dijital reklamcılık, bu pazarlama yöntemleri arasında en etkili sonuçlar veren ve bu nedenle son derece yoğun bir rağbet gören reklamcılık hizmetidir. Aktif arama motorlarının birçoğu tarafından sağlanan dijital reklamcılık hizmeti, Türkiye’deki Google kullanımının ne derece yüksek olduğu göz önünde bulundurulursa, en verimli sonuçlar Google üzerinden elde edilir.

Türkiye’de en fazla kullanıma sahip arama motoru Google’dır. Bu nedenle, dijital reklamcılığa başvurmak isteyen kullanıcıların Google Ads ve Google Reklam Ajansı olmaya yönelmesi; hedeflere ulaşılabilirlik ve yüksek başarı açısından en doğru yaklaşım olacaktır. Bu noktada, Google Partner Ajansı olmak isteyen ve fakat nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmeyen kullanıcılar, bir üst başlıkta ifade edilen adımları takip ederek Google Partner olma sürecini tamamlayabilir.

Google Reklam Ajansı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dijital pazarlama; içerisinde birçok hizmet kalemini kapsayan oldukça hacimli bir kavramdır. SEM ajansları, SEO ajansları, PPC ajansları, sosyal medya ajansları, dijital medya planlama ajansları, mail pazarlama ajansları ve web analiz – CRO ajansları, dijital pazarlama kapsamında değerlendirilebilecek ajans türlerinden bazılarıdır. Söz konusu ajansların yanına, genel dijital pazarlama yerine daha spesifik çözümler sunan ajanslar da eklenebilir. Google reklam ajansı seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar, şunlardır:

 • Ne tür bir hizmet almak istediğinizi, hedeflerinize ulaşmanızda size en büyük katkıyı sağlayacak hizmeti belirleyin ve netleştirin. Net bir hizmet belirlemek; hedefinize ulaşma sürecini kısaltır, gereksiz zaman kaybını engeller ve bütçenizi dengeli kullanmanıza olanak tanır.
 • Reklam verdikten sonra ne elde etmeyi umduğunuz, bu süreçte iletişim halinde olduğunuz ajanslarla şeffaf bir şekilde paylaşın. Yatırım yaptığınız paranın karşılığında hedeflediğiniz yatırım gelirini belirtin.
 • Seçim yapacağınız ajansların her biri ile güçlü bir iletişim kurun ve ajanstan almayı düşündüğünüz hizmete ilişkin sorular yöneltin. Ajans deneyimi, başarısı, personeli ve yeterliliği üzerine sorular sormayı, daha önce tamamladığı başarılı projelerinden örnek göstermelerini istemeyi unutmayın.
 • Araştırmaya özen gösterin. Dijital pazarlama sürecinde verimli sonuçlar almanızı sağlayacak stratejiler hakkında araştırmalar yapın. Sürecin tamamının yönetimini ajanslara bırakmak, çok da faydalı sonuçlar vermeyecektir. Bu nedenle, ajanstan hizmet aldığınız süreçte de araştırmalara devam edin.
 • İletişimde olduğunuz ajanslardan referanslar talep edin. Ajansın ne derece başarılı olduğunu anlamanın en doğru yolu, daha önce çalıştıkları işletmelerle iletişim kurmak ve nasıl bir deneyimleri olduğunu, süreçten memnun kalıp kalmadıklarını vs. konuları sormak olacaktır.
 • Hizmet almak için belirlediğiniz ajansın Google’a kayıtlı ajanslardan olup olmadığını kontrol edin. Google; video reklamcılık, mobil reklamcılık, arama ağı, görüntülü reklam ağı ve alışveriş reklamları gibi reklam çeşitleri için sertifikalar düzenlemektedir. Aday ajansınızın bu sertifikalardan hangilerine sahip olduğunu öğrenin ve değerlendirmenizi yaparken bunları da göz önünde bulundurun.

Google Reklam Ajansı seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli noktaları sıraladık. Bu noktaları göz önünde bulundurarak ajans seçmeni; kısa, orta ve uzun vadede kalıcı başarılar elde etmeniz, sağlıklı ilişkiler tesis ederek daha büyük hedeflere ilerlemeniz ve beklediğiniz hizmeti eksiksiz elde etmeniz adına en doğru yaklaşım olacaktır.

Aday ajanslarınız arasında seçim yapmadan önce, yalnızca nitelik ve profesyonellik açısından beklentilerinizi karşılar nitelikte olmasına değil; bunların yanı sıra sağlıklı iletişim kurabileceğinizi düşündüğünüz bir ajans olmasına dikkat edin. Zira, uzun soluklu ciddi bir sürece adım atmış olacaksınız. Bu uzun soluklu süreçte iletişim açısından sorun yaşamanız, sürecin başarısına da önemli ölçüde etki edecektir.

Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?