Google Reklam Verme

4 Eylül 1998’de kurulan Google, bugün 150 milyar doları aşkın değeriyle 50 bin kişinin çalıştığı dev bir şirket olarak hayatımızda önemli bir yer kaplıyor. Çevrimiçi arama, teknolojik ürünler, sosyal medya kanalları ve reklam stratejileri gibi pek çok konuda hizmet veren bir oluşum olan Google, dünyanın en çok kullanılan ve en popüler arama motoru olarak karşımıza çıkıyor.

Google’ın bu denli popüler ve kullanılıyor oluşu, onu sadece tekil kullanıcılar için değil, işletmeler ve markalar için de cazip bir noktaya koyuyor. Bu duruma bağlı olarak bugün pek çok marka, Google üzerinden reklam vererek marka kimliğini geliştirerek daha çok insana ulaşmaya çalışıyor ve bunda başarılı oluyor.

Bu durum, bugün internet kullanımının inanılmaz boyutlara ulaştığı dünyamızda doğru marka iletişim stratejilerinin marka ve işletmelere inanılmaz faydalar sağlamasına olanak sağlıyor. Belli bütçeler ve doğru stratejilerle sitenize inanılmaz ölçekte katkı sağlayabiliyorsunuz. Bu katkı neticesinde daha bilinir hale geliyor ve daha çok insana ulaşarak potansiyelinizi arttırabiliyorsunuz.

Bu sebeplerden dolayı başarılı bir markaysanız veya işletmenizi büyütmek istiyorsanız Google reklamlarına hakim olmanız ve bunları kullanmanız oldukça önemli. Bu sayede kitlenizi geliştirebilecek ve müşteri potansiyelinizi arttırabileceksiniz.

Google Reklam Araçları

Google’a reklam vermenin birden fazla yolu mevcut. Bunlardan en kullanışlısı Google’ın kendi hizmeti Google Ads. Google Ads, reklamlarınızın Google arama sonuçlarında, çeşitli sitelerde ve YouTube gibi platformlarda yer almasını sağlayan sağlayan online pazarlama aracının adıdır.

Google Ads gibi hizmetlerin kendilerine göre incelikleri vardır ve genelde dijital reklam operasyonlarının konu hakkında bilgili, tecrübeli ve ilgili kişiler veya ajanslarca yürütülmesi en verimli şekilde yürütülmesine ve olumlu sonuçlar alınmasına olanak sağlayacaktır.

Pek çok marka ve işletme, internet hizmetlerini ve Google Ads gibi araçları üzerinden gerçekleştirdiği dijital reklam operasyonlarını bu şekilde ajanslar vasıtasıyla gerçekleştirmektedir. Ajanslar tarafından gerçekleştirilen reklam kampanyalarının ve oluşturulan reklamların çok daha başarılı olduğu ve daha fazla trafik çektiği bilinen bir gerçektir.

Diğer firmaların ve markaların da profesyonel ajanslarla çalışıyor olması, sizin bunu tercih etmemeniz halinde aranızda yaşanacak farkı zaman içinde kat kat arttıracaktır. Bu durum da marka olarak bilinirliğinizin ve itibarınızın zedelenmesine ve rakip firmaların gerisinde kalmanıza sebep olacaktır. Bu sebeplerden dolayı reklam operasyonlarında profesyonel ajanslarla çalışmak hem reklamlarınızın, dolayısıyla da işletmenizin ve markanızın selameti açısından oldukça önemlidir.

Google Reklamları İçin Doğru Ajansı Seçmek

Doğru ajansla çalışmak ve doğru stratejileri uygulamak dikkat gerektiren bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Seçeceğiniz ajansla yakalayacağınız uyum ve ajansın kabiliyeti dijital varlığınızı direkt olarak etkiliyor ve başarısız yürütülen süreçler markanıza yarardan çok zarar getirebiliyor.

İşte bu noktada, bir ajansla çalışmak kadar çalışacağınız ajansı doğru seçmeniz de büyük önem taşıyor. Eksik, hatalı veya plansız reklam stratejileri markanıza ve işletmenize yarardan çok zarar getirebildiğinin bir kez daha altını çizmekle beraber, bu tarz durumların önüne geçebilmek için size en iyi çözümleri sunan ajansla işbirliğine gitmeniz yararınıza olacağını düşünüyoruz.

Makalenin önceki kısımlarında da bahsettiğimiz üzere, bu dijital reklam operasyonlarının yönetilmesinde en önemli hususlar alana yatkınlık, bilgi, tecrübe ve ilgi diyebiliriz. Bu önemli gereksinimleri yerine getiren ajanslarla yapacağınız çalışmalarda doğru kitle yönetimini gerçekleştirebilir ve doğru reklam stratejisini belirleyebilirsiniz.

Bu noktada markanızı daha da büyüterek daha çok kişiye açılma noktasında sizlerin dijital reklam ve SEO süreçlerinizin yönetilmesi noktasında ise, alandaki önemli tecrübesi, ilgisi ve güçlü referansları ile Click To Peak olarak bizler devreye giriyoruz.

Uzman editörlerimiz ve geniş marka porföyümüzle; bugüne kadar verdiğimiz hizmetlerle çalıştığımız pek çok firmanın daha görünür bir hale gelmesine katkı sağladık. Hızlı, çözüm odaklı ve müşterimizin isteklerine önem veren yapımızla, sektörün önde gelen ajanslarından birisi olmaya devam ediyoruz.

Google Reklamları İçin Neden Click To Peak?

Reklamlar, tartışmaya mahal vermeksizin bu çağda markanızın en önemli yüzü. Artık zamanlarının büyük çoğunluğunu internette harcayan insanlar neredeyse girdikleri her sitede veya izledikleri her içerikte bir dijital reklama maruz kalıyorlar. Bu noktada doğru reklamı doğru şekilde oluşturmak ve doğru kişilere ulaştırmak büyük önem taşır hale geliyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, başarılı bir Google reklamı oluşturmak için güvenilir bir ajanstan destek almanız gerekiyor. Bu noktada Click To Peak olarak bizler, sizlere en kaliteli hizmeti sunabilmek amacıyla devreye giriyoruz.

Yıllardır sektör içinde bulunuşumuzdan gelen özgüvenimiz, birikimimiz ve tecrübelerimizle dijital süreçlerinizde sizlere destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. En doğru reklam stratejisini belirleyip uygulayarak markanızın arama motorlarındaki görünürlüğünü önemli ölçüde arttırıyor ve dijital trafiğinizi yükseklere çekiyoruz.

Ayrıca sizlere Click To Peak olarak yalnızca Google reklam süreçleri noktasında destek vermiyoruz. Sosyal medya, yazılım geliştirme, reklam yönetimi, optimizasyon, grafik tasarım ve içerik pazarlama gibi alanlarda da ihtiyaçlarınızın karşılanması noktasında sizlere yardımcı oluyor; kendinizi en basit ve en güçlü şekilde müşterilerinize anlatmanızı sağlayarak, birlikte firmanızı daha ileriye taşıyoruz.

Bunların yanında web sitenizin içerikleri noktasında da önemli destekte bulunuyor, işletmenizin dijital yüzünü önemli ölçüde geliştirecek stratejileri size özel olarak özenle belirliyor ve sürecin her adımında sizlerle koordineli bir şekilde yürütüyoruz.

Sizlere sunduğumuz hizmetlerin kapsayıcılığı ile alakalı daha detaylı bilgiler almak için ister mail, ister telefon yoluyla bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca web sitemizdeki formu doldurarak bize ulaşırsanız, ilettiğiniz bilgiler ışığında firmanız için bir yol haritası çizerek sizlere çözümlerimizle ulaşıyoruz.

Siz de dijitaldeki varlığınızı daha görünür kılmak, güçlendirmek, kalıcılaştırmak ve marka potansiyelinizi geliştirerek daha çok insana ulaşmak için bizimle iletişime geçin.

Diğer Makalelerimizi İncelediniz Mi?
Yorum Yap
Bu konu hakkında sen ne düşüyorsun ?