Google Reklam Hizmetleri

Dijital pazarlama, günümüzün en büyük sektörlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. 1950’li yıllardan beri gelişen bilgisayar teknolojisi, 2000’li yıllara doğru freelancer kavramını ortaya çıkarırken 2000’li yıllarda artık ticaret ile uğraşan pek çok işletme e-ticarete girişmeye başladı. E-ticaret sektörü gelişmeye devam ediyor. Google Adwords, kullanılması gereken en önemli reklam hizmetlerinden birisi olarak yer alıyor.

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, web sitelerinin reklam vermelerini sağlayan bir hizmet. Web sitenizde yer alan ürün ve hizmetlerinize özel reklamlar vermenin yanı sıra yazılı reklamlar, video reklamlar ve daha fazlasına bu panel üzerinden ulaşmak mümkün olmaktadır.

Google Adwords ile reklam verirken birçok detaya dikkat edilir. Dikkat edilen kısımlardan bazıları anahtar sözcük, hedef kitle, konum, yaş aralığı gibi detaylar olarak yer alıyor. Bu gibi detaylar sayesinde en doğru kitleye reklam göstermeye olanak sağlanır.

Google Adwords Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anahtar kelimeler bir reklamın en önemli hedeflerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü müşterinin ilgi alanını ve yaptığı aramaları reklamlara da yansımaktadır. Örneğin müşteri Google’da bir ürün araştırdığında o ürün ile ilgili görsel ve yazılı reklamlar görebilir. Bunun yanı sıra Google aramalarında yer alan reklamlar da kullanıcılara görünür. Bundan dolayı Google reklamları ile uğraşırken hedef anahtar sözcükleri doğru belirlemek gerekiyor.

Google Adwords kullanırken konum belirlemek de önemli bir durum olmaktadır. Örneğin Türkiye’de yalnızca herhangi bir ile özel reklam yapıyor iseniz reklamın hedef konumunu belirlediğiniz şehir olarak seçmelisiniz. Bu sayede hedef kitleye daha iyi odaklanma sağlanırken aynı zamanda daha doğru kitleye ulaşılır.

Reklam verirken reklam metnini iyi belirlemek gerekir. Reklamda yer alan metinler veya videolu reklamda yer alan konuşmalar özenli bir şekilde seçilmelidir. Bir firmanın itibarını etkileyen reklam metni ne kadar kaliteli ve ilgi çekici olur ise müşteriler de o firmaya o kadar çok ilgi gösterecektir.

Yaş aralığı ve cinsiyet belirlemek bir diğer önemli faktörler arasında yer almaktadır. Her yaşa ve cinsiyete uygun reklamlar bulunmaktadır. Örneğin yaşlılara özel bir ürün tanıtıyor iseniz buna uygun bir yaş aralığı belirleyip bu yaş hedefine reklam yapmalısınız. Bir diğer örnek kadınlara veya erkeklere özel bir ürün tanıtıyor iseniz aynı şekilde buna göre cinsiyet hedefinin de belirlenmesi gerekiyor. Bu sayede hem maliyet tasarrufu sağlanır hem de en uygun kitle rahatça bulunur.

Google’da Reklam Hizmeti Kullanmanın Avantajları

Google Adwords reklam hizmeti konusunda en önemli firmalar arasında yer alıyor. Çünkü Google, dünyanın en popüler reklam ağlarından birisidir. Google’a reklam vermek, web sitesinin yükselmesi konusunda önemli bir avantaj sunar. Bunun en önemli nedenlerinden birisi Google’ın Adsense yolu ile hem firmalar hem de Google arama motoru ile kullanıcılar tarafından kullanılıyor olması.

Sonuç olarak Google Adwords ile iş ortağı programına katılmak işletmenizin itibarının artması ve daha fazla müşteri kitlesine ulaşmanız açısından önemli bir adım olmaktadır. Bu konuda kaliteli bir hizmet sunan, en doğru reklam çalışmalarını yapan firmamız ile çalışarak en doğru hizmetleri alın, kısa sürede firmanız yükselişe geçsin.

Diğer Makalelerimizi İncelediniz Mi?
Yorum Yap
Bu konu hakkında sen ne düşüyorsun ?